Завантажити ще

Ердоган не казав, що зернова угода «пішла в історію», і закликав Путіна продовжити її

Ердоган не казав, що зернова угода «пішла в історію», і закликав Путіна продовжити її
Фото: twitter.com/RTErdogan

Цитата президента Туреччини про те, що зернова угода «пішла в історію», яку опублікували ЗМІ, є неповною. Насправді Реджеп Тайіп Ердоган заявив, що зернова угода "увійшла в історію як дипломатичний успіх".

Як повідомило агентство «Анадолу», Ердоган закликав Росію продовжити зернову угоду, яку вона розірвала в односторонньому порядку.

- Незважаючи на озвучену сьогодні заяву (Кремля. - Авт.), вважаю, що президент Росії Путін хоче, щоб цей гуманітарний міст продовжував функціонувати, - сказав він журналістам перед відльотом у турне країнами Близького Сходу.

За словами Ердогана, Туреччина незмінно надає великого значення продовженню зернової угоди та робить активні дипломатичні зусилля у цьому напрямі. Президент Турції також сказав, що Чорноморська зернова ініціатива увійшла в історію як приклад успішної дипломатії.

Ердоган планує провести переговори із президентом РФ. Він також повідомив, що глави МЗС Туреччини та Росії обговорять зернову угоду під час телефонної розмови.

17 липня речник президента Росії Дмитро Пєсков заявив ЗМІ, що зернова угода фактично зупинена. МЗС Росії заявило, що угода перестане діяти 18 липня. Це означає розформування СКЦ у Стамбулі, згортання морського гуманітарного коридору та відкликання гарантій безпеки судноплавства у північно-західній акваторії Чорного моря. Посольство Росії у Білорусі заявило, що дипломатичними каналами передало українській стороні позицію Москви. Офіційною причиною стало те, що "стараннями Заходу угода перетворилася на суто комерційний проєкт і фактично втратила свою початкову гуманітарну функцію".

Росія та Україна уклали зернову угоду з ООН та Туреччиною 22 липня 2022 року в Стамбулі.