25 травня
Завантажити ще

Зеленський прибув на перше засідання Ради Україна - НАТО у межах саміту Альянса

Зеленський прибув на перше засідання Ради Україна - НАТО у межах саміту Альянса
Фото: J. Stacevičiaus / LRT

Володимир Зеленський прибув до Литовського виставкового та конгресового центру LITEXPO, де візьме участь у першому засіданні новоствореної Ради Україна - НАТО. Відразу після прибуття він дав коментар присутнім на заході журналістам. Про це йдеться у фейсбуці президента.

- З того, що ми чуємо, ми розуміємо, що запрошення (для України до НАТО. - Авт.) надійде тоді, коли це дозволять безпекові обставини, – підкреслив український лідер, пише LRT.lt.

Він зазначив, що обговорить із союзниками три пріоритетні питання: нові пакети військової допомоги та постачання озброєння українській армії, членство країни в Альянсі та гарантії безпеки партнерів для Києва.

- Ми хочемо досягти єдиної позиції з усіма, - зазначив Зеленський.

Главу держави супроводжують глава Офісу президента Андрій Єрмак, глава МЗС Дмитро Кулеба та міністр оборони Олексій Резніков. 

- У сьогоднішньому порядку денному ми маємо три пріоритети. Перший – нові пакети підтримки для нашої армії на полі бою. Друге – вважаю, це запрошення до НАТО. Потребуємо розуміння, що ми маємо це запрошення на той час, коли безпекова ситуація це дозволить. Хочемо обговорити з нашими партнерами всі ці речі. І третє – ми обговоримо сьогодні гарантії безпеки для України на шляху до НАТО, - також написав президент у своєму телеграм-каналі.

Згідно з інформацією, розміщеною на сайті НАТО, о 12:45 відбудеться спільна пресконференція за підсумками двосторонньої зустрічі Зеленського з генсеком Єнсом Столтенбергом. Засідання Ради Україна - НАТО на рівні глав держав та урядів відбудеться 12 липня о 13:00.

Володимир та Олена Зеленські прибули до Вільнюса 11 липня. Президент виступив на площі з промовою про Україну в НАТО. Також президентське подружжя взяло участь у вечері з нагоди саміту НАТО.

На саміті НАТО, який розпочався у вівторок, союзники відзначили, що майбутнє України - в НАТО, країна не підлягатиме вимогам Плану дій щодо членства (ПДЧ), але отримає запрошення приєднатися, коли «союзники погодяться, що для цього є умови».