12 червня
Завантажити ще

Польща прийняла резолюцію про Волинську трагедію, яка включає визнання провини Україною

Польща прийняла резолюцію про Волинську трагедію, яка включає визнання провини Україною
Фото: wikipedia.org

Сейм Польщі схвалив резолюцію, яка передбачає вшанування пам'яті жертв Волинської трагедії. У документі зазначено, що польсько-українське примирення має містити "визнання провини та вшанування пам'яті жертв". Про це повідомляється на сайті Сейму.

Як зазначено у повідомленні, резолюція була підтримана одноголосно 440 депутатами Сейму Польщі. У документі йдеться про те, що 11 липня 1943 року на Волині сталася "кривава неділя - кульмінаційний момент "Волинської трагедії". Цю подію польські депутати класифікують як геноцид.

У резолюції наголошується, що підрозділи ОУН та УПА, які підтримують українці, атакували 99 сіл колишнього Волинського воєводства, населених поляками. У результаті було вбито значну частину їхнього населення.

Також у резолюції наголошується, що починаючи з 2016 року 11 липня відзначається як Національний день пам'яті жертв геноциду, в ході якого "загинули понад 100 тисяч поляків - часто під час використання жорстоких методів".

- Сейм Республіки Польща бажає вшанувати пам’ять усіх жертв Волинської різанини. Особливого визнання заслуговують ті представники українського народу, які ціною свого життя протистояли злочинам, скоєним їхніми земляками. Польсько-українське примирення, яке роками будували представники обох народів, має включати також визнання провини та вшанування пам’яті жертв Другої світової війни. Сьогодні, в умовах жорстокої російської агресії проти України, коли український народ сам відчуває на собі злочини, скоєні окупантами, стає особливо зрозумілим і своєчасним, що це насильство і насилля не є правильним способом формування відносин між сусідами.

Згідно з прийнятою Польщею резолюцією, примирення між Варшавою та Києвом має включати "визнання вини" і вшанування пам'яті жертв років Другої світової війни. Також польські депутати наполягають на проведенні ексгумації, гідному похованні та вшануванні всіх жертв геноциду на східних прикордонних землях.