Завантажити ще

Володимир Зеленський з Анджеєм Дудою в Луцьку вшанували пам'ять жертв Волинської трагедії

Володимир Зеленський з Анджеєм Дудою в Луцьку вшанували пам'ять жертв Волинської трагедії
Фото: suspilne.media

9 липня у Луцьк із візитом прибули президенти України та Польщі. Володимир Зеленський та Анджей Дуда завітали до Кафедрального костелу святих Петра й Павла, аби вшанувати жертв Волинської трагедії. Про це повідомляє Суспільне.

Візит глав двох держав у Луцьку заздалегідь не анонсували з міркувань безпеки. Лише напередодні ввечері у міській раді повідомили, що рух транспорту на вулицях Старого міста, де розташований костел, буде перекрито у зв'язку із проведенням заходів з вшанування пам'яті жертв Другої світової війни та 80-ї річниці Волинської трагедії.

На месу прибули також митрополит Православної церкви України Епіфаній, митрополит Луцький і Волинський Михаїл, Блаженніший Святослав, глава Української греко-католицької церкви.

Волинська трагедія - обопільні етнічні чистки конфліктуючого польського та українського населення, здійснені УПА, що підпорядковувалася ОУН (б), та польською Армією Крайовою за участю польських батальйонів шуцманшафту, радянських партизанів та українського і польського цивільного населення у 1943 році під час Другої світової війни на Волині. Свого апогею події досягли саме 11, 12, 13 липня 1943 року. Кількість жертв, яку називають дослідники, сильно варіюється. За польськими підрахунками, під час цієї трагедії з польського боку загинуло щонайменше 36 543 - 36 750 осіб (головним чином — польські селяни), а з українського боку - до кількох тисяч осіб. Деякі польські історики називають у два-три рази більше число загиблих поляків.