22 травня
Завантажити ще

Португалія стала 23 країною, яка уклала декларацію про членство України в НАТО

Португалія стала 23 країною, яка уклала декларацію про членство України в НАТО
Фото: REUTERS

Президент Володимир Зеленський та прем'єр-міністр Португалії Антоніу Кошта під час телефонної розмови ухвалили спільну декларацію, згідно з якою Лісабон підтримала рух України до Північноатлантичного Альянсу. Про це повідомляє пресслужба Офісу президента.

У спільній декларації йдеться про те, що Португальська Республіка продовжуватиме підтримувати Україну на шляху до майбутнього членства і виступає за те, щоб Україна стала членом НАТО, коли для цього з'являться відповідні умови.

- Україна та Португальська Республіка з нетерпінням чекають розв'язання цих питань на майбутньому саміті НАТО у Вільнюсі у липні 2023 року, – зазначено у документі.

У декларації Лісабон також підтверджується підтримка України у конфлікті з Росією, включаючи готовність надати підтримку у різних форматах та організаціях, а також визнання європейських прагнень Києва.

Португалія стала 23-ю державою, яка уклала подібну декларацію з Україною, після Болгарії, яку Володимир Зеленський відвідав цього тижня. Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг раніше повідомив, що на саміті Альянсу у Вільнюсі лідери візьмуть пакет по Україні, який включатиме три основні елементи. Однак подробиці про майбутнє рішення НАТО щодо членства України не було розголошено.

Новини по темі: НАТО Декларація Португалія