12 червня
Завантажити ще

Україна звернеться до ЮНЕСКО через ракетний удар Росії по історичній частині Львова

Україна звернеться до ЮНЕСКО через ракетний удар Росії по історичній частині Львова
Фото: REUTERS/Roman Baluk

Україна звернеться до ЮНЕСКО через ракетний удар Росії по історичній частині Львова. Про це повідомив міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко.

- Терміново офіційно повідомляємо ЮНЕСКО про це і, як завжди, чекаємо дій більших, ніж просто "глибоке занепокоєння". Держава, яка не шанує ані життя людей, ані пам'ять, ані історію чужої незалежної країни, не має жодного права бути повноправним членом міжнародних організацій, - написав він у своєму телеграм-каналі.

Ткаченко зазначив, що Росія вдарила крилатими ракетами “Калібр” по історичному ареалу — буферній зоні в межах території об'єкта Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО "Львів — Ансамбль історичного центру".

- Комплекс із 17 житлових будинків, розташований по вул. Стрийській на перетині з вул. Академіка Сахарова під №№ 50-76в, має статус пам’ятки архітектури місцевого значення. Будинки житлового комплексу для викладачів "Львівської політехніки" 1930-х років на вул. Стрийській, 50-76в, занесені до Державного реєстру нерухомих пам'яток України, - розповів міністр культури.

У пресслужбі Міністерства культури та інформаційної політики підкреслили, що руйнування спадщини такого рівня — це злочин проти світової культури. У МКІП зазначили, що у Львові пошкоджені житлові будинки, гуртожитки "Львівської політехніки" та школи.

Росія у ніч проти 6 липня завдала ракетного удару по Львову крилатими ракетами “Калібр”. Внаслідок влучання ракети у житловий будинок чотири людини загинули та 34 постраждали. Ансамбль історичного центру Львова увійшов до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО у 1998 році.