Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
22 квiтня
Завантажити ще

У МОЗ дали інструкцію, що робити у разі теракту на Запорізькій АЕС

У МОЗ дали інструкцію, що робити у разі теракту на Запорізькій АЕС
Фото: REUTERS/Alexander Ermochenko

У разі вибуху на Запорізькій атомній станції мешканцям потенційно небезпечної зони необхідно підготуватись до можливої ​​евакуації. Про це повідомляє пресслужба Міністерства охорони здоров'я.

"Якщо органи влади офіційно повідомили про радіаційну аварію, залишайтеся в приміщенні або добирайтеся до приміщення якнайшвидше. Слідкуйте за подальшими повідомленнями і слідуйте інструкціям від влади", - попередили у відомстві.

Так, у МОЗ порекомендували зібрати у валізу чи рюкзак:

  • документи та їх копії;
  • маска для обличчя чи респіратор;
  • аптечку та тижневий запас ліків (якщо у вас хронічні захворювання);
  • вологі серветки;
  • змінний одяг та взуття.

Також необхідно зробити мінімальний запас харчових продуктів та питної води. У МОЗ радять обмотати валізу харчовою плівкою або скотчем, щоб полегшити процес їхньої дезактивації на санітарних постах.

"Якщо ви знаходитесь в зоні радіаційної аварії, виходити з будівель можна тільки після відповідних вказівок влади. Органи місцевої влади повідомлять про розташування пунктів евакуації, а також найбезпечніші маршрути пересування, якщо ви евакуюватимете власним автомобілем", - підкреслили у відомстві.

Збройні Сили України офіційно повідомили про можливу підготовку провокації на території Запорізької атомної електростанції. За даними наших захисників, на зовнішній покрівлі третього та четвертого енергоблоків ЗАЕС було розміщено сторонні предмети, схожі на вибухові пристрої. Тим часом ряд телеграм-каналів пишуть, що росіяни готуються до теракту на атомній станції в ніч проти 5 липня.