20 червня
Завантажити ще

Прем'єр-міністр Іспанії виступив перед Радою – пообіцяв новий пакет допомоги Україні

Прем'єр-міністр Іспанії виступив перед Радою – пообіцяв новий пакет допомоги Україні
Фото: REUTERS/Хуан Медіна

Голова іспанського уряду, який прибув з візитом у Києві, виступив з трибуни Верховної Ради. Політик запевнив, що Іспанія, яка головує в Європейському Союзі, продовжить підтримувати українців. Про це пише El Mundo.

– Сьогодні, 1 липня, Іспанія бере на себе велику відповідальність за головування у Раді Європейського Союзу протягом наступних шести місяців, – заявив Санчес.

Під час виступу прем'єр Іспанії також оголосив про виділення нового пакету допомоги у розмірі 55 млн євро, що становить приблизно 95% від загальної суми запиту. Від цієї суми 51 млн євро буде виділено через Світовий банк з метою підтримки малого та середнього бізнесу в Україні, а кошти, що залишилися, будуть спрямовані на відновлення шкіл.

- Я хотів вам сказати, що ми з вами й ми будемо стільки, скільки буде потрібно. Я хотів сказати вам, що ми підтримуватимемо Україну, незалежно від ціни, - підкреслив він.

Також Санчес торкнувся теми про приєднання України до країн НАТО. Політик підтримав створення Ради Україна-НАТО.

- Ми наближаємося до саміту НАТО у Вільнюсі, який продовжить зобов'язання, які ми взяли минулого року в Мадриді. Іспанія підтримує сприяння політичній участі України через створення Ради Україна-НАТО, куди вас уже запрошують як повноправний член, - зазначив Санчес.

Як зазначив голова іспанського уряду, Європейський Союз був створений для запобігання новим війнам. За його словами, країни об'єдналися, щоб бути "єдиними у різноманітності", що зробило держави сильнішими. Він сказав, що ЄС продовжує підтримувати Україну, яка обстоює європейські цінності у війні з РФ.