Завантажити ще

Нова зброя для України: Захід збільшив постачання

Нова зброя для України: Захід збільшив постачання
Фото: REUTERS

Реальність будь-якої війни така, що втрати в техніці та озброєннях зазнають обидві сторони конфлікту. Наше командування не повідомляє цифри втрат, але вони, на жаль, є. Тому для України дуже важливо, щоб постачання західних озброєнь до нашої країни не припинялося. KP.UA дізнавалася, які озброєння та техніку Київ отримав останнім часом від своїх закордонних союзників.

Танки є

Президент США Джозеф Байден повідомив, що союзники зібрали для України близько 700 танків. 260 із них дала Польща – радянські Т-72, ​​Leopard-2 A4 та польські PT-91 Twardy. Німеччина, Данія та Нідерланди пообіцяли Україні 178 Leopard-1 A5. Окремо Німеччина погодилася надати 14 Leopard-2 А6.

У США обіцяли передати Україні 31 M1A2 Abrams, Великобританія – 14 Challenger-2. Ще близько 8 Leopard-2 A4 пообіцяла Норвегія, Іспанія – 10, Канада – 4, Португалія – 3 та по одному Leopard-2 A6 дадуть Швеція та Фінляндія.

Танки Leopard 2 A4. Фото: https://commons.wikimedia.org

Танки Leopard 2 A4. Фото: https://commons.wikimedia.org

США поставлять високоточні ракети

США поставлять Україні високоточні бомби GLSDB, що вражають цілі на 150 км. Бомба GLSDB – це зброя, розроблена Boeing та Saab Group спочатку для використання в літаках та землі з різних пускових установок.

Бомби GLSDB Фото: https://commons.wikimedia.org

Бомби GLSDB Фото: https://commons.wikimedia.org

GLSDB (Ground-Launched Small Diameter Bomb, малокаліберні бомби наземного запуску) поєднують крилату авіабомбу малого діаметра GBU-39 з розгінним блоком від реактивного снаряда M26, яку можна запускати з HIMARS/MLRS. Наведення на ціль - по GPS та інерційне. Після запуску бомба відокремлюється від ракети у польоті, випускає міні-крила і, плануючи, летить до цілі.

Сполучені Штати також нададуть Україні додаткову військову допомогу на суму до 325 млн доларів. Пакет буде включати бронемашини Stryker і Bradley, які можуть замінити пошкоджені в ході контрнаступу.

Чиновники Пентагону заявили, що остання допомога включає боєприпаси для передових зенітно-ракетних систем (NASAMS), а також додаткові ракети для українських високомобільних артилерійських ракетних систем (HIMARS).

Крім того, США збираються передати Україні 18 комплектів системи управління артилерією IFADTS. Це автоматизована система, яка дає поінформованість про свої та ворожі сили та визначає порядок дій та поразку цілей. Як стверджується, аналогів цієї системи противник не має.

Німеччина дасть додаткові «Гепарди» для ППО та нові «Мардери»

Німеччина у співпраці зі Сполученими Штатами має намір передати Україні ще 45 зенітних самохідних установок Gepard для зміцнення її протиповітряної оборони. Про це в інтерв'ю Welt am Sonntag заявив керівник Ситуаційного центру з питань України при Міністерстві оборони бригадний генерал Крістіан Фройдінг.

За інформацією видання, на даний момент ФРН вже передала Україні 34 установки Gepard, ще 15 буде доставлено найближчими тижнями. "Крім того, ми хочемо поставити ще до 30 установок Gepard до кінця року у співпраці зі США", - сказав Фройдінг.

Також він нагадав, що Німеччина до кінця 2023 року передасть Україні ще два зенітно-ракетні комплекси IRIS-T SLM, які мають "майже 100-відсоткову точність", і ще чотири – наступного року.

Німецький виробник зброї Rheinmetall планує цього літа поставити в Україну ще 20 бойових машин піхоти Marder. Відповідний графік оголошеного на початку червня замовлення компанія вже підтвердила. За техніку, яка була на складах Бундесверу, заплатить уряд Німеччини.

Це означатиме, що Україна отримає 60 Marder: 40 від Rheinmetall та 20 зі складів Бундесверу. Rheinmetall пропонує ще 60 одиниць, і робота над цим вже ведеться на заводах в Унтерлюсі (Нижня Саксонія) та Касселі (Гессен). З цих 60, за словами компанії, до 10 може бути завершено цього місяця.

Установка Gepard. Фото: https://commons.wikimedia.org

Установка Gepard. Фото: https://commons.wikimedia.org

Британія поставляє ракети та дрони

Британія підтвердила, що поставила Україні нові партії ракети Storm Shadow, яка має дальність ураження понад 250 км. В даний час Storm Shadow має найбільший радіус дії з усіх ракет, що є в Україні, і тому може вражати цілі, які російські війська раніше вважали захищеними.

Лондон також оголосив, що відправляє Києву близько 30 самохідних артилерійських установок AS90. Уряд Британії також надіслав Києву "сотні" ударних безпілотників та ракет ППО. У заяві не повідомляється, які саме дрони будуть поставлені, але йдеться про те, що вони матимуть дальність дії понад 200 км. Передбачається, що їх можна використовувати для завдання ударів по об'єктах тилового забезпечення та управління в глибокому тилу російських військ.

Велика Британія ще відправила до України понад 5000 легких протитанкових засобів нового покоління NLAW. NLAW призначений для знищення танків на коротких дистанціях одним пострілом. ЗСУ терміново потрібна зброя, яку легко перевозити і легко використовувати. На те, щоб навчити солдата користуватися NLAW, потрібно менше одного дня.

Великобританія передала Україні щонайменше шість систем протиповітряної оборони, включно з ракетами Starstreak. Starstreak призначений для того, щоб збивати літаки, що низько летять, на коротких дистанціях. На них не діють контрзаходи, які застосовуються на багатьох літаках, такі як освітлювальні ракети та відбивачі.

Ракети Starstreak. Фото: https://commons.wikimedia.org

Ракети Starstreak. Фото: https://commons.wikimedia.org

Латвія віддає всі свої гелікоптери

Латвія ухвалила політичне рішення передати Україні всі переносні зенітні ракетні комплекси Stinger та гелікоптери, які є у розпорядженні її збройних сил. Про це на Конференції з питань відновлення України у Лондоні заявив латвійський прем'єр-міністр Криш'яніс Каріньш.

«Наш уряд витратив понад 1,3% нашого ВВП на різноманітну допомогу Україні, зокрема 1% – на військову допомогу. Усі наші ракети Stinger тепер в Україні. У нас був парк гелікоптерів – останні з них ще перефарбовують, щоб їх можна було використати – вони підуть в Україну", – пояснив він. Також латвійський прем'єр зазначив, що його країна забезпечує навчання близько 3000 військових, а також допомагає дронами та боєприпасами.

Бронемашина Bradley. Фото: https://commons.wikimedia.org

Бронемашина Bradley. Фото: https://commons.wikimedia.org

Канада дає машини для розмінування

Канада передала Україні дві спецмашини для розмінування. Це дистанційно керовані (безпілотні) спецмашини для розмінування GCS-200 від швейцарської компанії Global Clearance Solutions (GCS). За допомогою навісного обладнання вони здійснюють механізоване розмінування територій.

Комплекс розмінування GCS-200 може проводити очищення території від вибухонебезпечних предметів, проводити легкі земляні роботи, транспортувати вантажі, розкопувати ґрунт та викорчовувати дерева.

Він складається з гусеничного тягача з дистанційним керуванням та навісного обладнання. На машині можна легко підключати та від'єднувати робочі інструменти лише за кілька хвилин. Швейцарська компанія Global Clearance Solutions (GCS) поставить до України близько 20 машин розмінування.