Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Кірбі заявив про відсутність ознак того, що Росія готова підірвати ЗАЕС чи застосувати ядерну зброю

Кірбі заявив про відсутність ознак того, що Росія готова підірвати ЗАЕС чи застосувати ядерну зброю
Фото: t.me/energoatom_ua/

Незважаючи на останні повідомлення України про підготовку теракту на Запорізькій АЕС, США не вважають загрозу підриву електростанції "неминучою". Про це представник Ради нацбезпеки Білого дому Джон Кірбі заявив на брифінгу. 

- Не збираюся вдаватися до конкретних розвідувальних даних. Скажу лише, що ми дуже уважно стежимо за цим. Ми бачили ці звіти. Як ви знаєте, у нас є можливість моніторити радіоактивність поблизу станції, і ми не бачили жодних ознак того, що ця загроза є неминучою. Але ми стежимо за цим дуже, дуже уважно, - запевнив Кірбі.

Щодо того, чи може РФ застосувати ядерну зброю, представник Ради Безпеки Білого Дому наголосив, що «США наразі не бачать» і даної загрози.

- Скажу одне − що Росія є ядерною державою. І ми відстежуємо, наскільки це можливо, стратегічну позицію Росії, її ядерний потенціал. Це продовжується. І ми не бачимо жодних ознак − окрім бурхливої риторики − ми не бачимо жодних ознак того, що є якийсь намір застосувати ядерну зброю на території України, - пояснив Кірбі.

Він запевнив, що США "не зробили нічого і не бачили нічого, що могло б змусити Америку змінити її власні стратегічні сили стримування".

Останніми днями влада України наголошує на тому, що РФ остаточно завершила підготовку до теракту на Запорізькій АЕС. Так, керівник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов заявив, що ситуація «ніколи не була такою серйозною, як зараз».