4 листопада
Завантажити ще

Член Антикорради МО Дана Ярова наполягла на вибірковому застосуванні правил для переможця аукціону Міноборони

Член Антикорради МО Дана Ярова наполягла на вибірковому застосуванні правил для переможця аукціону Міноборони

Аукціон Міноборони на забезпечення харчуванням ЗСУ у Львівський області було скасовано і призначено новий, оскільки, за даними учасників торгів, до переможця було застосовано правило щодо кількості працівників у підрядника, у той час як такі саме правила не були застосовані у іншій області. За словами учасників, на цьому наполягла член Антикорради МО Дана Ярова, аби перемога не дісталася конкретній компанії, повідомляють ЗМІ.

Учасники торгів повідомили про те, що до претендентів була вимога показати у звітності наявність не менше 50 працівників, про що йшлося у п.105 умов аукціону.

Переможець торгів, який запропонував найнижчу ціну, надав документи про те, що на момент звітного періоду – 31 березня – в нього було більше 60 працівників, які отримують зарплатню, і всі вони застраховані.

Однак Ярова наполягла на застосуванні до цього переможця іншого пункту звітності – 101, у якому йдеться про те, що середньооблікова кількість працівників має бути не менше 42.

«Це означає, що у разі, коли у учасника торгів на початку березня було 10 працівників, у середині місяця – 15, а 31 числа, наприклад, 65, то, звісно, середньооблікова кількість становитиме всього 30 – тобто менше 42», - пояснив представник одного з підрядників, який брав участь у аукціоні.

За словами експертів, п.101 є наслідком радянської системи, оскільки зараз існує електронний облік працівників, тому використовувати середнє значення – це «кам’яний вік». Однак саме на цій підставі переможець аукціону у Львівській області не отримав контракт.

У той саме час на аналогічному аукціоні по Житомирській області достатньо було показати фактичну кількість працівників, а не середню.

Учасники ринку підозрюють, що у Львівській області перемогла небажана для Ярової компанія, яка не брала участі у торгах у Житомирській області, тому у Яровою вже не було потреби вибірково застосовувати правила.

«Однак питання у тому, що Антикоррада мала б бути зацікавлена у залученні якомога більшої кількості учасників торгів, а замість цього їм створюють штучні перепони», - кажуть експерти.

Як повідомлялося раніше, умови конкурсу, який 6 червня провело Міністерство оборони України у системі "ПроЗорро" для забезпечення харчуванням Збройних сил України, були підлаштовані під перемогу конкретної компанії: з 22 лотів 8 виграла компанія "АТОМСЕРВІС" бізнесмена Леоніда Крючкова, яка тепер зможе освоїти 7,21 млрд грн з бюджету Міноборони. При цьому Антикорупційній раді при Міністерстві було достеменно відомо, що ця фірма подала до конкурсної комісії недостовірну інформацію і є об’єктом розслідування Служби безпеки України.