Завантажити ще

Після втручання Ярової на аукціон МО не прийшов жоден з рітейлерів

Після втручання Ярової на аукціон МО не прийшов жоден з рітейлерів

6 червня, Міністерство оборони України у системі «ПроЗорро» провело 22 аукціони для забезпечення харчуванням українських Збройних сил. 8 із 22 аукціонів виграла компанія із сумнівним минулим ТОВ «АТОМСЕРВІС». При цьому жоден з рітейлерів не взяв участі у аукціонах. Про це повідомляє видання Знай.ЮА

Ця фірма є фігурантом розслідування по справі, яку відкрила Служба безпеки України у 2020 році щодо присвоєння коштів соціальної програми для харчування дітей, потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Великі та досвідчені рітейлери поскаржились на неприйнятні умови конкурсу, які на їхню думку були спеціально створені лише під одну компанію - «АТОМСЕРВІС», яка виграла лоти на 7 млдр гривень з бюджету МО.

За умовами аукціону, переможець зобов’язаний внести на депозит 3% суми контракту. Це більше 30 мільйонів гривень, які фактично будуть заморожені на час дії контракту. 

Журналісти зазначають, що для отримання оплати треба надавати в МО всі видаткові накладні щотижнево: в середньому за один тиждень треба постачати 60-70 видів товарів, які слід помножити на кількість тижнів (біля 25, тобто півроку дії договору) та ще помножити на кількість військових частин (до речі, поки невідому) – таку кількість накладних обробити вкрай складно, це вимагає додаткових ресурсів і витрат.

Один з рітейлерів на умовах анонімності заявляє, що параметри контракту мають дискримінаційний характер. На такі умови могла піти лише компанія, яка має стосунки з замовником, непередбачені законом.

«Тут проблема комплексна, бо разом зі штучним вилученням наших обігових коштів нам запропонували такі умови, які можна вважати драконівськими», - сказав він.

За даними видання, компанії «АТОМСЕРВІС» забезпечило перемогу у виграші тендеру деякі члени Антикорради МО, зокрема членкиня Дана Ярова. Компанія внесла банківську гарантію понад 10 мільйонів гривень, також всі інші умови її влаштували, а великих досвідчених рітейлерів – ні. «І це доволі негативний сигнал для всього ринку – не лише рітейлу», - робить висновок один з рітейлерів.

Втручання в тендер співзасновниці фонду «Мрія» в тендер МО задля закупки харчів для ЗСУ має негативний вплив на репутацію Антикорупційної ради, яка вже за місяць свого існування влетіла в скандал, пролобіювавши компанію «АТОМСЕРВІС» з сумнівним минулим.