Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
27 квiтня
Завантажити ще

Міноброни може скасувати тендерну перемогу постачальника харчування для ЗСУ на підставі даних антикорупційної ради

Міноброни може скасувати тендерну перемогу постачальника харчування для ЗСУ на підставі даних антикорупційної ради

Уперше, з початку війни, Міноброни провело тендер на закупівлю послуг харчування для армії через систему Prozzoro. Однак, підписання контрактів з деякими з його переможців, вочевидь, може не відбутися через дані, які стосовно самої процедури закупівлі оприлюднили представники Громадської антикорупційної ради Міноброни.

Так, Громадська антикорупційна рада Міноброни була створена напередодні з метою, зокрема, підвищення прозорості публічних закупівель оборонного відомства. До повноважень цього органу, куди серед інших входять волонтери та журналісти, належить тепер затвердження результатів закупівель.

Разом з тим, представниця антикорупційні ради Тетяна Ніколаєнко, коментуючи «ігри харчової мафії» під час проведення торгів на Prozorro повідомила про те, що компанія «Атомсервіс», яка виграла найбільшу кількість лотів (на погад 7.2 млрд грн) подала недостовірний пакет документів.

Крім того, як визначили журналісту проекту «Наші гроші» Юрія Ніколова (автор розслідування про завищення цін на закупівлях МО), ТОВ «Атомсервіс» насправді є фірмою від колишнього скандального монополіста ринку харчування військових «Військсервіс-волонтеру».

«Найбільшим переможцем торгів стало ТОВ «Атомсервіс», воно виграло вісім аукціонів на 7,21 млрд грн. Засновником цієї фірми раніше була Ірина Лесечко. Зараз «Атомсервіс» записаний на Олександра Савченка, який був директором ТОВ «Ректан».

Слідчі СБУ відносили фірми «Атомсервіс», «Ректан», «Ресурс-Сервіс КМ» та «Військсервіс-Волонтер» до однієї групи, що присвоювала кошти на харчових підрядах

«Військсервіс-Волонтер» до вторгнення було монополістом на підрядах Міноборони. Вона поступово захоплювала ринок з 2018 року, і у 2021 році фірма мала 85% контрактів на харчування армії.

«Військсервіс-волонтер» пов’язаний з угрупуванням, яке раніше мало неформальну назву «генерал–єнакіївські». Воно отримало таку назву, оскільки мало крупні контракти на харчування солдатів ще з часів Віктора Януковича та було пов’язане з тодішнім міністром оборони Михайлом Єжелем та Юрою Єнакіївським», - йдеться в розслідуванні «Наші гроші».

Крім того, як писав «Цензор.нет» компанії «Військсервіс-волонтеру» годували армію відверто гнилими, спорченими, простроченими та дуже не якісними продуктами. За цим фактом згодом були відкриті кримінальні провадження, а Міноброни через суди стягувало з компанії кошти за порушення умов контрактів

Згідно ж з даними прокуратури, особи з «Військсервіс-волонтер» та інших пов’язаних компаній також «причетний до незаконної конвертації безготівкових коштів у готівку, ухилення від сплати податків та розкрадання бюджетних коштів за сприяння службових осіб ГУ ДФС Києва». 

Очевидно, дослухаючись до заяв представників своєї Громадської антикорупційної  ради та даних «Наші гроші» Юрія Ніколова, МО наразі не підписує договір з «волонтерівським» «Атомсервісом».

Та з метою примусити оборонне міністерство таки заключити цей 7-ми мільярдний контракт із сумнівним постачальником, у ЗМІ оперативно була розпочата активна кампанія з дискредитації, як самого Міноброни, так і представників антикорради в особі Дани Ярової.

У разі, коли перемогу «Атомсервісу» скасують через неналежно подані документи, то право на підписання контракту отримає наступна найменша цінова пропозиція.