26 грудня
Завантажити ще

Членкиню Антикорради МО Ярову звинувачують у лобіюванні інтересів компанії, яка виграла аукціони Міноборони

Членкиню Антикорради МО Ярову звинувачують у лобіюванні інтересів компанії, яка виграла аукціони Міноборони

Переможцем конкурсу щодо забезпечення харчуванням українських Збройних сил у другому півріччі цього року стала компанія «АТОМСЕРВІС». Інтерес компанії пролобіювала Дана Ярова – представниця Антикорупційної ради Міністерства оборони. Про це пише ресурс znaj.ua.

6 червня Міністерство оборони України у системі «ПроЗорро» провело 22 аукціони, на які не прийшов жоден з відомих в Україні ритейлерів. Так сталося тому, що Ярова втрутилася у підготовку умов для учасників. Зокрема, від переможця конкурсу вимагалася застава або ж банківська гарантія у розмірі 1% від вартості контракту. Крім того, переможець зобов’язаний внести на депозит 3% суми контракту.

Потенційні учасники конкурсу розцінили такі умови як неприйнятні. Вони зазначили, що подібні вимоги «штучно звужують конкуренцію, що порушує принципи ефективного використання бюджетних коштів». В результаті конкурс з постачання харчів на 7,21 млрд грн. виграв «АТОМСЕРВІС».

Як зазначають розслідувачі, «АТОМСЕРВІС» є компанією, підконтрольною братам Крючковим – Дмитру та Леоніду. Про Леоніда Крючкова відомо, зокрема, що він був одним із керівників дочірнього підприємства «Укрінмаш», яке входило до структури Укроборонпрому. А про Дмитра, що до 2016 року він керував АТ «Укрнафтогазбуд».

При цьому «АТОМСЕРВІС» є ризикованим учасником, адже компанія подала до конкурсної комісії неправдиву інформацію і є об’єктом кримінального провадження. Все це – задокументований факт. Не дивлячись на це, комісія ухвалила рішення про те, що саме ця компанія і буде постачальником харчів для ЗСУ наступні пів року.

Окремі члени Антикорради, як, наприклад, Дана Ярова, запевняють, що інші учасники конкурсу могли б викликати ще більше запитань. «Аргументація Ярової щодо відбору недоброчесної компанії полягає у тому, що, мовляв, у разі, коли буде не вона, а та, що посіла друге місце у конкурсі, то та друга ще гірша, а третя – гірша за другу, четверта – гірша за третю тощо», – йдеться у статті.

Між тим її автори переконані: історія з «АТОМСЕРВІСОМ» «має стати предметом розгляду з боку і керівництва МО, і самої Антикорупційної ради». Остання, зазначається у публікації, лише за місяць свого існування вже встигла підірвати довіру до себе через лобізм та корумпованість.