Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Чи отримає Україна ізраїльські танки Merkava

Чи отримає Україна ізраїльські танки Merkava
Фото: Zachi Evenor https://commons.wikimedia.org

Агентство Reuters повідомило, що Ізраїль готується продати свої танки Merkava двом країнам, одна з яких знаходиться в Європі. За даними ізраїльського видання Ynet, йдеться про продаж понад 200 одиниць, які раніше вже були у використанні ізраїльської армії, проте визнані придатними для продажу. Угода близька до остаточного погодження та, як очікується, буде завершена протягом приблизно трьох місяців, уточнює Ynet. Сума контракту становитиме кілька десятків мільйонів доларів.

Яїр Кулас, керівник експортного управління міноборони Ізраїлю, підтвердив, що зараз Ізраїль веде «розширені переговори» щодо продажу танків із двома державами. "Мені заборонено їх називати, але одна знаходиться на європейському континенті", - зазначив Кулас.

Стало також відомо, що Ізраїль готовий до такого кроку нібито під тиском американського уряду, який переконав його реалізувати цю важку бронетехніку виробництва 90-х державам Європи. Ізраїльське видання Walla припустило, що танки Merkava призначені для постачання Польщі, а також використання Україною.

"Після початку війни в Європі кілька країн виявили інтерес до закупівлі старих танків Merkava з надлишків ЦАХАЛу, які були списані багато років тому. Контакти ще не досягли угоди та ще не схвалені міністерствами безпеки та/або зацікавленими країнами", - передає видання відповідь міноборони Ізраїлю..

Але Україна навряд чи їх отримає. Найімовірніше, цими танками замінять бронетехніку, яку європейські країни передали Києву. Ізраїль має тісні відносини в оборонній сфері з такими країнами, як США, Німеччина, Польща, Італія, Греція. Можливо, танки Merkava отримає хтось із них.

Тим більше що Ізраїль продовжує політику непоставок летальної зброї Україні. Як повідомляє американське видання Axios, найближчим часом очікуються телефонні переговори міністра оборони України Олексія Резнікова та міністра оборони Ізраїлю Йоава Галанта. Як зазначається, про переговори просив голова Пентагону Ллойд Остін. І тут головне те, що Галант сказав Остіну, що Ізраїль не надаватиме Україні летальної зброї.

Думка експерта

Тарас Загородній, експерт-міжнародник:

- Ізраїль взагалі нікому і ніколи не передавав танки Merkava – їх немає на озброєнні в жодній країні, окрім самого Ізраїлю. Тобто це безпрецедентний випадок, який свідчить, що американцям вдалося переконати ізраїльтян. Але це не означає, що ці танки отримає Україна. Швидше за все, вони підуть до якоїсь європейської країни, наприклад, до Польщі, а натомість вона поставить Україні моделі інших танків.

Ізраїль не піде на відкрите постачання танків Україні. По-перше, Ізраїль не хоче передавати свої технології третім країнам. Крім того, він не хоче загострювати відносини з Росією. І в цій країні є сильне проросійське лобі, і цього не варто недооцінювати.

Довідка Коротко про

Танк Merkava - ізраїльський основний бойовий танк, який випускається з 1979 року. Його характерною особливістю є розташування моторно-трансмісійного відділення передньої частини корпусу, а кормі розташований відсік, у якому можна перевозити десант, поранених чи додаткові боєприпаси. Ця особливість перетворює "Меркаву" на універсальну бойову машину, здатну виконувати роль і танка, і БТР.

ТТХ машини

Бойова маса: 56-70 тонн

Калібр та марка гармати: 120-мм MG253

Тип гармати: гладкоствольна гармата - пускова установка ПТУР «Лахат»

Кулемети: два 7,62-мм кулемети FN MAG або один 12,7-мм M2HB

Інше озброєння: 60-мм міномет

Екіпаж: 4 чол.

Десант: 6 чол.

Швидкість: 40-60 км/год.