19 травня
Завантажити ще

Член Антикорради МО Ярова допомогла Пашинському виграти тендер МО в обмін на гроші для партії «Мрія» – ЗМІ

Член Антикорради МО Ярова допомогла Пашинському виграти тендер МО в обмін на гроші для партії «Мрія» – ЗМІ

Скандально відомий екснардеп Сергій Пашинський почав вкладатися у партію «Мрія», яку розбудовує  членкиня Антикорупційної ради при Міноборони Дана Ярова. В обмін на це Ярова допомогла компанії «Атомсервіс», пов’язаній із Пашинським, перемогти у тендерах на постачання харчів для ЗСУ. Про це, посилаючись на власні джерела, пише Знай.UA.

ТОВ «Атомсервіс» перемогло у 8 з 22 тендерів і має освоїти 7,21 млрд грн з бюджету МО.

На «Прозорро» оприлюднений Витяг з протоколу засідання комісії МО з питань оборонних закупівель. Там наголошується, що компанія має ознаки ризикованості. Серед іншого, «Атомсервіс» є фігурантом розслідування по справі, яку відкрила СБУ щодо присвоєння коштів на харчування дітей, потерпілих від Чорнобильської катастрофи.

Як зазначається, члену Антикорради при МО Яровій було відомо про проблеми із законом у згаданої компанії. Тому вона заздалегідь та одразу після конкурсу пробувала пояснити, як «Атомсервіс» перемогла у конкурсі. Аргументація Ярової полягала у тому, що нічого страшного не сталося, оскільки інші компанії ще гірші.

«У політичний проєкт Ярової вирішив вкласти гроші колишній народний депутат Сергій Пашинський, який є тією людиною, що стоїть за «переможцем» конкурсу – компанією «Атомсервіс», - йдеться у статті.

Видання також звертає увагу: на конкурс з постачання харчів на астрономічну суму 24,67 млрд грн не прийшов жоден з відомих в Україні рітейлерів. «За нашими даними, деякі члени Антикорради, зокрема Ярова, втрутилася у підготовку умов для учасників», - зазначається у публікації.

Один із рітейлерів пояснив, що їм запропонували «драконівські» умови.

Автори публікації роблять висновок, що умови конкурсу були виписані під одну компанію. За їхніми даними, «Укратомсервіс» підконтрольна братам Крючковим – Дмитру та Леоніду. Зараз вони об’єднали зусилля з іншим відомим персонажем – Сергієм Пашинським.

Свого часу Пашинський фінансував партії «Батьківщина» та «Народний фронт», а також окремих депутатів-мажоритарників. На цей раз він вирішив вкластися у поки мало кому відому партію з умовною назвою «Мрія», яку розбудовує Дана Ярова.

«З огляду на цю інформацію, не можна виключати, що Ярова могла опинитися під впливом Пашинського. Принаймні, на це опосередковано вказує відвертий захист «Атомсервісу», - йдеться у статті.

Видання робить висновок: це має стати предметом розгляду з боку і керівництва МО, і самої Антикорупційної ради.