Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
1 травня
Завантажити ще

Стефанчук розповів, як рятував прапор Незалежності, який внесли в Раду в 1991 році

Стефанчук розповів, як рятував прапор Незалежності, який внесли в Раду в 1991 році
Фото: facebook.com/stefanchuk.official

Спікер Верховної Ради Руслан Стефанчук після вторгнення Росії рятував прапор Незалежності, який внесли в сесійну залу 24 серпня 1991 року. Про це він розповів у інтерв'ю "Українській правді".

- Ми всі були переконані, що ця реліквія за жодних обставин не має потрапити до рук російським загарбникам. І ми з хлопцями (охоронцями. - Авт.) провозили цей прапор з собою в рюкзачку більше двох місяців. Але зараз він знаходиться знову на своєму місці у Раді, - сказав Стефанчук.

Голова парламенту також розповів, що 24 лютого 2022 року зі своєю сім'єю прокинувся у квартирі в багатоповерхівці на лівому березі Києва. Після цього йому передзвонив міністр внутрішніх справ Денис Монастирський і сказав, що "почалося". Після цього передзвонив секретар РНБО Олексій Данілов та сказав, що президент збирає всіх.

- Я одразу зібрався, спустився і поїхав до президента. Приїхав одним із перших, президент був там. І тоді він мене зустрів фразою, яку я тепер завжди згадую: "Значить, доля обрала нас". І це якось задало загальний настрій, що відтепер відповідальність за прийняття рішень покладається на людей, які там були на Банковій. Після цього я поїхав до Верховної Ради України. Відверто скажу, найбільша боязнь в мене була, що я увійду в зал, і там не буде людей. Але слава Богу, коли я відкрив двері, то побачив повний зал, - сказав він. 

За словами спікера Ради, день закінчився розмовою зі спікеркою Палати представників США Ненсі Пелосі. Вона запевнила, що Сполучені Штати не залишать Україну.

За інформацією УП, охорона щодня знаходила нову локацію для ночівлі й роботи Руслана Стефанчука. Траплялося навіть, що голова парламенту мусив задовольнятись якимись приміщеннями на фермі, де поруч із ним "працювали" кози. У великому підземному укритті в Києві, де перші дні війни провели президент, прем'єр та інші високопосадовці, передбачена кімната і для спікера Ради. Але 24 лютого Стефанчук і Зеленський домовились, що не будуть перетинатись в одному місці, тим паче – в одному бункері. Адже якщо Київ впаде, а президент буде взятий у полон чи й убитий, то саме спікер Верховної Ради муситиме стати главою держави.