Завантажити ще

Підсумки тринадцятого "Рамштайну": Україна отримає нові танки та посилить ППО

Підсумки тринадцятого
Фото: twitter.com/SecDef

На 13-му засіданні контактної групи з оборони України у форматі "Рамштайн" у Брюсселі українська сторона отримала запевнення від партнерів про початок навчання пілотів на сучасних винищувачах. Також країни-учасниці засідання погодили виділення Україні нового озброєння та систем ППО. Про це заявив на брифінгу глава Міноборони США Ллойд Остін.

- Черговий "Рамштайн" продемонстрував єдність та рішучість, які були характерні для цієї групи з першого засідання. Сьогодні ми отримали інформацію від України, а також доповіді щодо майбутніх планів навчання та зусиль із обслуговування та ремонту озброєнь, які ми вже надали. Ми також дізналися від наших друзів з Німеччини та Польщі про їхню роботу із забезпечення України новими танками Leopard. Наші колеги з Нідерландів та Данії розповіли про прогрес, досягнутий ними у реалізації планів щодо навчання українських пілотів на винищувачах четвертого покоління, включаючи F-16, – сказав Остін.

За підсумками засідання Канада зобов'язалася надати 10 тисяч 105-мм артилерійських снарядів, доставити 6 750 штурмових гвинтівок, 1,1 мільйона патронів калібру 7,62-мм, 250 тисяч патронів калібру 5,56-мм, 70 тисяч снайперських. Оттава продовжить операцію UNIFIER з навчання військових України до 2026 року, сприятиме підготовці пілотів, обслуговуванню та підтримці українських F-16, візьме участь у центрі обслуговування танків Leopard 2 у Польщі.

Данія, Нідерланди, Великобританія та США оголосили про постачання Україні обладнання ППО – сотні ракет малої та середньої дальності та відповідних систем. Постачання обладнання вже розпочато і має завершитися протягом кількох тижнів. Крім того, Італія анонсувала допомогу включно з критично необхідними засобами для України. Норвегія та Німеччина анонсували пакети на кілька років, а Данія оголосила свій пакет приблизно на 2,6 млрд доларів для військової допомоги на 2024 рік.

– Сьогодні я чув дуже важливі новини про так звану "коаліцію винищувачів". Сьогодні ми отримали зобов'язання від наших партнерів, що навчання розпочнуться і що разом вибудуємо конструкцію цього консорціуму винищувачів, - заявив міністр оборони України Олексій Резніков під час спільного підходу до преси з Генсеком НАТО Єнсом Столтенбергом.

За словами міністра, українці спершу розпочнуть тренувальні навчання на винищувачах F-16 під керівництвом Нідерландів та Данії. А потім приєднаються інші країни, додав він.

За попередній час роботи формату, започаткованого у квітні 2022 року, члени контактної групи надали Україні військової допомоги приблизно на $65 млрд, зазначав голова Пентагону 25 травня.