Завантажити ще

Трюдо оголосив додаткові 500 мільйонів доларів для України від Канади

Трюдо оголосив додаткові 500 мільйонів доларів для України від Канади

Канада збільшить фінансову допомогу Україні на 500 мільйонів доларів. Про це заявив прем'єр-міністра країни Джастін Трюдо на пресконференції в Києві, пише "Інтерфакс-Україна".

- Сьогодні я можу оголосити, що ми надамо 500 млн доларів нового фінансування для військової допомоги. Загалом ми надали вже понад 8 млрд доларів, з яких 1 млрд військової допомоги, - сказав Трюдо.

За його словами, ще 10 мільйонів доларів буде виділено Канадою для допомоги постраждалим від повені після підриву Каховської ГЕС. Також країна запускає національну програму підтримки психічного здоров'я, яку очолить перша леді Олена Зеленська.

- Мета програми – допомогти людям пережити стрес, пов'язаний з війною, та досвід, викликаний травматичними подіями. Канада визнає, наскільки важливою є тема психічного здоров'я для України, і саме тому ми теж тут, щоб вам допомогти, - підкреслив канадський прем'єр-міністр.

Як зазначив Трюдо, Канада також приєднається до коаліції з навчання українських військових управлінню західними винищувачами.

- Ми також дамо додаткові 287 ракет АІМ-7, які були надані для того, щоб захистити небо України, і, крім того, – 10 тисяч снарядів 155-мм калібру, – сказав він.

Щодо санкцій, глава канадського уряду наголосив, що Оттава готується до передачі російських активів Україні. Йдеться про російський літак, який був конфіскований Канадою навесні 2022 року. Повітряне судно було затримано в аеропорту Торонто одразу після приземлення.