21 вересня
Завантажити ще

Останній енергоблок ЗАЕС переведуть у стан холодної зупинки через підрив Каховської ГЕС

Останній енергоблок ЗАЕС переведуть у стан холодної зупинки через підрив Каховської ГЕС
Фото: wikipedia.org

За вказівкою Державної інспекції ядерного регулювання, НАЕК "Енергоатом" отримала завдання обмежити роботу п'ятого енергоблока Запорізької атомної електростанції та перевести його у стан "холодної зупинки". Про це повідомляє пресслужба відомства.

Як зазначили у Держінспекції, причиною такого рішення стала неможливість усунути порушення вимог ядерної та радіаційної безпеки на захопленій станції. Обмеження зберігатимуть свою силу доти, доки не будуть виправлені виявлені порушення.

У відомстві нагадали, що експлуатація решти всіх блоків ЗАЕС зараз теж обмежена. Також в "Енергоатомі" запевнили, що попри підрив Каховської ГЕС російськими окупантами, ситуація навколо Запорізької АЕС все ще перебуває під контролем. У ставку-охолоджувачі є достатньо води для задоволення потреб електростанції.

Вночі, 6 червня, російські військові підірвали Каховську ГЕС у Херсонській області. Внаслідок вибуху було зруйновано машинний зал та сама станція. Це призвело до виникнення екологічної катастрофи, оскільки вода з водосховища стала затоплювати прилеглі міста та села, і було розпочато евакуацію населення. Жертвами затоплення вже стали щонайменше 9 жителів Херсонщини та один мешканець Миколаївщини.

Тоді генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі попередив про можливі наслідки підриву Каховської ГЕС для роботи Запорізької атомної електростанції. Згідно з його заявою, є ризик вичерпання необхідного рівня води для охолодження реакторів протягом кількох тижнів.