21 вересня
Завантажити ще

США оголосили про новий пакет військової допомоги Україні на 2,1 млрд доларів

США оголосили про новий пакет військової допомоги Україні на 2,1 млрд доларів
Фото: twitter.com/USEmbassyKyiv

Міноборони Сполучених Штатів у п'ятницю, 9 червня, оголосило про новий пакет допомоги Україні. Його сума становитиме близько 2,1 млрд доларів, пакет включатиме системи ППО HAWK, боєприпаси для ЗРК Patriot, безпілотники Puma, а також інше озброєння. Про це повідомляє пресслужба Пентагону.

У відомстві зазначають, що новий пакет допомоги Штати надають у рамках Ініціативи сприяння безпеці України (USAI), яка дозволяє США закуповувати зброю у промисловості чи партнерів. Після офіційного схвалення Вашингтон почне укладати відповідні контракти.

– Сполучені Штати продовжуватимуть працювати зі своїми союзниками та партнерами над наданням Україні можливостей для задоволення її насущних потреб на полі бою та довгострокових потреб у допомозі з безпеки, – наголосили у Пентагоні.

Новий пакет допомоги включає:
▪️додаткові боєприпаси для ЗРК Patriot;
▪️системи ППО та ракети HAWK;
▪️105-мм та 203-мм артилерійські снаряди;
▪️безпілотні системи Puma;
▪️боєприпаси ракетної системи з лазерним наведенням.

Загальний обсяг військової допомоги США для України з початку повномасштабного вторгнення, згідно з офіційними даними американського Міноборони, становить понад 39,7 мільярда доларів США. При цьому раніше президент Сполучених Штатів Джо Байден запевнив, що американське фінансування для підтримки України продовжуватиметься й надалі незважаючи на можливі дискусії у Конгресі.