29 вересня
Завантажити ще

Зеленський пояснив, чому цивільних складніше повертати з полону, ніж військових

Зеленський пояснив, чому цивільних складніше повертати з полону, ніж військових
Фото: President.gov.ua

З початку війни Україні вдалося повернути із російського полону майже 2500 осіб. Серед них – понад 500 цивільних. Про це голова держави повідомив на прес-конференції з нагоди Дня журналіста.

– Ми повернули 2500 людей. З них – 372 або 374 дитини та десь близько 150 цивільних. Тобто, з 2,5 тисячі – 550 дітей та цивільних. Громадянських повертати складно, бо в обміні міняєш військових на військових... У нас немає дуже багато громадянських росіян, яких ми можемо поміняти на цивільних, - повідомив Зеленський.

Президент наголосив на роботі координаційного центру з обміну інформацією у сфері військових питань, де працюють високопосадовці, такі як голова розвідки Кирило Буданов та керівник Офісу президента Андрій Єрмак. Тим часом уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубинець переважно займається цивільними питаннями.

- І зараз ще відкрився центр із повернення наших діточок. Там дуже потужна програма, вони повернули понад 300 дітей. Вони всі одна команда, але це різні треки, - наголосив він.

Також Зеленський повідомив, що Саудівська Аравія та Туреччина надавали допомогу Україні в галузі обміну полоненими, і ці факти є позитивними здобутками.

- З боку Туреччини вони знають питання кримських татар, я вважаю, що це на них. Я з ними говорив ще до повномасштабного вторгнення, це був мій перший візит до Туреччини, познайомився з Ердоганом, я тоді привіз йому список усіх кримських політв'язнів. Потім я оновлював цей список. Він обіцяв мені допомогти, дивитимемося на результат, - зазначив глава держави.

За його словами, найбільшою платформою для повернення полонених українців може стати "формула світу".

– Я вважаю, що там буде результат. Він може бути потужним, таким як усіх на всіх, повернення всіх дітей, усіх цивільних чи політв'язнів. Тому що формула світу сьогодні – це майданчик, який ми готуємо. Це все дуже непросто і там 10 пунктів, на основі яких збирається велика кількість країн. Вони розроблятимуть покрокове розв'язання кожної проблеми. І потім усі разом давитимуть на Росію. Хто чим зможе, - наголосив президент.

Зеленський упевнений, що щодня Росія стає слабшою, а незабаром більше не зможе окупувати території України.