29 вересня
Завантажити ще

Президент анонсував "потужну" кількість винищувачів F-16 для України

Президент анонсував
Фото: President.gov.ua

Міжнародні партнери нададуть Україні "потужну" кількість нових багатоцільових винищувачів F-16, забезпечуючи її сучасними військовими можливостями. Про це повідомив президент Володимир Зеленський у ході пресконференції, присвяченої Дню журналіста.

– На сьогодні остання наша важлива зустріч (була) у Молдові, де я мав закриту зустріч із країнами, які точно підтвердили, що дадуть нам F-16. Для цього нам потрібне спільне узгодження разом із США, - заявив президент.

Керівник держави зазначив, що не в праві розкривати подробиці, включаючи точну кількість винищувачів, проте наголосив, що отримав підтвердження від деяких європейських партнерів про значний обсяг наданої допомоги.

– У мене був просто день щастя. Тому що іноді, ви знаєте, щось потрібно по одному, по два (літаки) якось домовлятися, а тут була серйозна, потужна пропозиція. Важливо, щоб ця коаліція на папері була домовленістю на Рамштайні чи іншій платформі, дай Боже, щоб ми це дотиснули, і тоді почнеться підготовка всієї інфраструктури й це не скоро, - зазначив він.

Президент Зеленський також зазначив, що Повітряні сили ЗСУ мають необхідну інфраструктуру для розміщення винищувачів F-16, а командувач Повітряних сил Микола Олещук має необхідні знання та досвід, щоб забезпечити успішну інтеграцію винищувачів у систему.