Завантажити ще

Реакція світу на підрив Каховської ГЕС: Це однозначно військовий злочин Росії

Реакція світу на підрив Каховської ГЕС: Це однозначно військовий злочин Росії
Фото: REUTERS

У світі жорстко відреагували на факт підриву греблі Каховської ГЕС російськими військовими. Втім, далі висловлення занепокоєння та запевнень у підтримці України поки що справа не пішла. Варто дочекатися екстреного засідання Ради безпеки ООН, на якому наполягає наша країна, - можливо, там будуть ухвалені радикальніші та дієвіші рішення.

Президент Європейської ради Шарль Мішель прямо заявив, що акт підриву греблі на Дніпрі кваліфікується як військовий злочин.

- Шокований безпрецедентною атакою Новокаховської греблі. Знищення громадянської інфраструктури однозначно кваліфікується як військовий злочин, і ми притягуватимемо до відповідальності Росію та її маріонеток, - написав Мішель у своєму Твіттері. За його словами, питання підриву Каховської дамби буде порушено на засіданні Європейської ради 29-30 червня, затопленим районам України буде запропоновано допомогу.

У тій самій соцмережі висловився і канцлер Німеччини Олаф Шольц:

- Руйнування Каховської греблі з жахливими наслідками показує новий вимір. Це узгоджується з тим, як Росія безжально веде війну і узгоджується з багатьма злочинами в Україні. Ми підтримуватимемо Україну стільки, скільки необхідно.

У коментарі телерадіокомпанії RTL Шольц додав, що цей «небезпечний крок є новим виміром у конфлікті».

- На загальну думку, це агресія російської сторони, щоб зупинити український наступ, захистити свою країну. Це новий вимір, - наголосив канцлер.

А міністр закордонних справ ФРН Анналена Бербок заявила, що агресивна війна Росії в Україні зрештою і призвела до такого жахливого результату.

- Гребля біля атомної електростанції використовується не за призначенням, а як зброя війни, і людські життя наражаються на серйозну небезпеку. За цю екологічну катастрофу відповідальна лише одна людина. Це злочинна агресивна війна Росії проти України, – написала у соцмережах Бербок.

Її колега, міністр закордонних справ Великобританії Джеймс Клеверлі зазначив:

- Зарано давати осмислену оцінку подробиць руйнування греблі на півдні України, але це сталося через вторгнення Росії.

Солідарність з Україною висловила Іспанія: прем'єр-міністр країни Педро Санчес написав у Твіттері:

- Ми засуджуємо руйнацію громадянської інфраструктури, яка порушує міжнародне гуманітарне право. Іспанія завжди стоятиме на боці України проти жорстокої російської агресії!

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг назвав те, що сталося, обурливим актом, який ще раз демонструє жорстокість війни Росії в Україні.

- Руйнування Каховської греблі сьогодні наражає на ризик тисячі мирних жителів і завдає серйозної шкоди навколишньому середовищу. Це обурливий вчинок, який ще раз демонструє жорстокість війни Росії в Україні, – наголосив генсек.

У Міжнародному агентстві з атомної енергетики (МАГАТЕ) заявили, що уважно стежать за ситуацією.

- Через значне пошкодження дамби у водосховищі, яке використовується для подачі охолоджувальної води на Запорізьку атомну електростанцію (ЗАЕС), знижується рівень води. Експерти МАГАТЕ на Запорізькій АЕС уважно стежать за ситуацією. Безпосередньої загрози ядерної безпеки на станції немає, – повідомив голова агентства Рафаель Гроссі.