21 вересня
Завантажити ще

Резніков пояснив, чому Україна не буде використовувати F-16 під час літнього контрнаступу

Резніков пояснив, чому Україна не буде використовувати F-16 під час літнього контрнаступу

Під час очікуваного контрнаступу проти російських військ цього літа його країна прийняла рішення відмовитися від використання винищувачів F-16 та використовувати лише наземні озброєння. Про це під час інтерв'ю NHK в Сінгапурі заявив міністр оборони України Олексій Резніков. 

Деякі західні країни пропонували або вже розпочали підготовку українських пілотів для польотів на цих винищувачах. Але, наголосив Резніков, на це потрібен час. До того ж Україні також потрібно домовитися зі своїми партнерами щодо забезпечення інженерів та технічного персоналу, які зможуть займатися обслуговуванням та ремонтом цих складних літаків.

Тому, підкреслив Резніков, Україна буде готова розмістити винищувачі F-16 восени або взимку, після завершення необхідних підготовчих заходів та узгодження всіх деталей з партнерами.

Раніше повідомлялось, що питання про постачання Україні винищувачів F-16 фактично вирішене. Але невідомо, коли Київ зможе отримати літаки, адже в США та Європі існують дуже складні бюрократичні процеси.