29 вересня
Завантажити ще

Кулеба: Україна вже не повинна проходити через етап ПДЧ для членства в НАТО

Кулеба: Україна вже не повинна проходити через етап ПДЧ для членства в НАТО
Фото: twitter.com/DmytroKuleba

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба повторив позицію Києва щодо того, що за нинішніх обставин План дій щодо членства вже не має бути обов'язковим елементом на шляху України до НАТО. Про це він сказав на спільному брифінгу із главою МЗС Естонії.

Кулеба зазначив, що однією з ключових тем переговорів з естонським колегою була підготовка до саміту НАТО у Вільнюсі, і Київ та Таллін мають спільні очікування.

– Ключове, безумовно, – це крок до членства України в НАТО та гарантії безпеки для України, – зазначив Кулеба. - Надання Україні ПДЧ за нинішніх обставин вже втратило актуальність як наступний крок на шляху до НАТО. Ми вважаємо, що ПДЧ більше не має вважатися елементом на шляху до членства. Це механізм, який зжив себе і не повинен застосовуватися до України, – сказав Кулеба.

Як відомо, Фінляндія та Швеція розпочали процедуру вступу без етапу ПДЧ. Кулеба додав, що членство України в НАТО – питання неминуче, і це рано чи пізно відбудеться.

- Тому що без України неможливо захистити євроатлантичний простір. І ми повинні змінити думку тих, хто вважає, що членство має відбутися краще пізніше, ніж раніше, – наголосив Дмитро Кулеба.

Раніше президент Володимир Зеленський заявив, що розуміє неможливість вступу України до НАТО під час війни, проте не бачить сенсу брати участь у саміті НАТО у Вільнюсі, якщо за підсумками Україна не отримає конкретних сигналів щодо того, коли вона може приєднатися до Альянсу.