Завантажити ще

У МЗС відповіли Орбану, який закликав Україну відмовитися від контрнаступу

У МЗС відповіли Орбану, який закликав Україну відмовитися від контрнаступу
Фото: REUTERS

Речник Міністерства закордонних справ Олег Ніколенко відповів прем’єр-міністру Угорщини Віктору Орбану, який вкотре закликав Україну до мирних переговорів з Росією. 

- Українська сторона чітко окреслила свою позицію: мирні переговори можуть бути можливі лише після повного виведення російських військ із території України. Припинення вогню без виконання цієї умови призведе до заморожування статус-кво, надасть Росії можливість перегрупуватися, накопичити сили та вдатися до нової хвилі агресії. Доведено досвідом 2014-2022 років. Ба більше, щоденні російські ракетні атаки та атаки дронами по українських містах доводять, що в Москві не розглядають інших сценаріїв, окрім як продовжувати війну, - написав Ніколенко. 

Також Ніколенко закликав Орбана довести, що він дійсно виступає за мир, як про це говорить.

- Водночас ми взяли до уваги твердження Віктора Орбана про те, що йому важко бути єдиним прем'єр-міністром в ЄС, який виступає за мир. Аби полегшити цю ситуацію, закликаємо главу угорського уряду почати нарешті діяти. Наприклад, засудити російську агресію, вимагати від Москви припинити війну та повернути російську армію на російську територію, долучитися до заходів міжнародної ізоляції Росії, не підривати єдність в ЄС, - написав Ніколенко.

Орбан 2 червня заявив, що український контрнаступ буде кровопролитним і тому варто вмовити Україну і Росію почати переговори.