29 вересня
Завантажити ще

У Львові урочисто відкрили вулицю Любомира Гузара, яка раніше носила ім'я Льва Толстого

У Львові урочисто відкрили вулицю Любомира Гузара, яка раніше носила ім'я Льва Толстого
Фото: t.me/kozytskyy_maksym_official

У Львові урочисто  відкрили вулицю на честь предстоятеля Української греко-католицької церкви Любомира Гузара. Раніше ця вулиця у Личаківському районі носила назву російського письменника Льва Толстого.

- У заході взяли участь митрополит та архієпископ Львівської архієпархії УГКЦ владика Ігор (Возьняк), депутати Львівської міської ради, міський голова Львова Андрій Садовий, представники духовенства та громадськість, - повідомили у фейсбуці Львівської міської ради.

Відкриття вулиці відбулося у день шостих роковин смерті патріарха. Також у 2023 році вшановують 90-річчя з дня його народження. Голова Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький зазначив у своєму телеграм-каналі, що “наші вулиці мають носити імена наших героїв та наших моральних авторитетів”. 

Депутати Львівської міської ради 30 червня 2022 року  проголосували за перейменування вулиці Льва Толстого на вулицю Любомира Гузара. Любомир Гузар - почесний громадянин Львова з 2008 року, предстоятель Української греко-католицької церкви у 2001-2011 роках. Народився 26 лютого 1933 року у Львові та помер 31 травня 2017 року в Києві. 

23 березня 2023 року в Києві вулицю Льва Толстого перейменували на вулицю Гетьмана Павла Скоропадського, а площа Льва Толстого стала площею Українських Героїв.