29 вересня
Завантажити ще

Спікера МЗС Польщі, який вимагав вибачень від Зеленського за "Волинську різанину", відсторонили від роботи

Спікера МЗС Польщі, який вимагав вибачень від Зеленського за
Фото: facebook.com/jasinuwek

Після висловлювання, що президент Володимир Зеленський має перепросити за "Волинську різанину", спікера Міністерства закордонних справ Польщі Лукаша Ясіну відправили у безстрокову відпустку. Про це пише RMF24".

– Лукаш Ясіна формально був у відпустці, але на невизначений термін. Він не повернеться на посаду речника міністерства, - йдеться у повідомленні.

Як пише видання, Ясіну усунули з посади спікера польського МЗС після скандалу. Інших подробиць не уточнюється.

Йдеться про заяву, в якій Ясіна обурився, що Варшава досі не отримала вибачень від України за трагічні події на Волині за часів Другої світової війни. Він також сказав, що чинний президент Володимир Зеленський має взяти на себе більше відповідальності за те, що сталося.

Тоді посол України у Варшаві Василь Зварич відповів, що будь-які спроби нав'язати президентові України чи Україні те, що потрібно робити щодо спільного минулого країн, є "неприйнятними та прикрими".

Трагедія на Волині сталася за часів Другої світової війни у 1943 році. Тоді підрозділи УПА скоїли акції масового вбивства поляків. Нині влада Польщі розцінює це як геноцид польського народу. За даними Варшави, жертвами трагедії стали близько 35 тисяч людей.