Завантажити ще

Прикординники не пустили в Україну білоруську журналістку, яка їхала на запрошення медіафоруму

Прикординники не пустили в Україну білоруську журналістку, яка їхала на запрошення медіафоруму
Фото: Getty Images

Прикордонники не пустили до України білоруську журналістку Олену Ковальчук, яка їхала на запрошення Львівського медіафоруму, що відбувся 25-27 травня. Про це повідомила Білоруська асоціація журналістів (БАЖ). 

- У попередні роки білоруські медійники були частими гостями Львівського медіафоруму, а сам форум дуже допоміг представникам незалежних ЗМІ після подій 2020 року. Показово, що на перший після лютого 2022 року форум організатори запросили і незалежних білоруських медійників і медійниць. Однак українські прикордонники не пустили в Україну колегу Олену Ковальчук, яка співпрацює з одним із незалежних регіональних інтернет-ресурсів. Спочатку водії компанії Ecolines відмовилися посадити журналіста з білоруським паспортом в автобус до Львова. Коли Олена Ковальчук таки дісталася кордону, то прикордонники відмовили їй у в’їзді на територію країни, незважаючи на офіційне запрошення взяти участь у форумі, - сказано у заяві БАЖ.

Очільниця Львівського медіафоруму Ольга Мирович підтвердила, що організатори запрошували незалежних білоруських журналістів, але попереджали, що остаточне рішення про в'їзд приймає прикордонна служба.

- Надане нами запрошення підтвердило підстави для в’їзду, але остаточне рішення завжди залишається за Прикордонною службою України. Про ці ризики ми попереджали колег ще на етапі планування поїздки. Ми хочемо організувати десятий LMF у травні 2024 року і віримо, що тоді Україна виграє війну з Росією, а перепони для в’їзду журналістів з Білорусі будуть зняті, — сказала Мирович у коментарі ІМІ.

Влада Білорусі березні оголосила Білоруську асоціацію журналістів (БАЖ) «екстремістським формуванням». 

Новини по темі: Білорусь