Завантажити ще

Голова комітету Ради Бабак відмовився від наукового ступеня слідом за міністром Лісовим

Голова комітету Ради Бабак відмовився від наукового ступеня слідом за міністром Лісовим
Фото: facebook.com/sergey.babak.94

Голова комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак відмовився від наукового ступеня слідом за міністром освіти і науки України Оксеном Лісовим. Про своє рішення народний депутат повідомив у телеграм-каналі.

- Десь місяць тому я віддав на перевірку текст своєї докторської дисертації. І так, декілька експертиз показали, що там є часткові збіги тексту з іншими роботами. Хоча їх всі можна пояснити, формально це є порушенням, - написав він.

Народний депутат додав, що закон «Про академічну доброчесність» зараз на стадії обговорення і доопрацювання. Наказ про відмову Бабака від наукового ступеня розмістили на сайті Міністерства освіти і науки України. 

Уранці 30 травня міністр освіти і науки України Оксен Лісовий повідомив у Фейсбуці, що відмовився від наукового ступеня кандидата наук. Це стало можливо завдяки механізму, який уряд затвердив 19 травня. Раніше добровільно відмовитися від наукового ступеня було неможливо, зазначив Лісовий.

У березні Сергій Бабак разом з новопризначенним главою МОН Оксеном Лісовим відправив свою роботу на перевірку до Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти. У 2016 році Сергій Бабак став доктором технічних наук. Оксен Лісовий у 2012 році захистив кандидатську дисертацію з філософії.