Завантажити ще

В Офісі президента розкритикували «мерів та блогерів» за публікації під час тривог

В Офісі президента розкритикували «мерів та блогерів» за публікації під час тривог
Фото: REUTERS/Gleb Garanich

В Офісі президента та уряді розкритикували «мерів і блогерів» за публікації під час повітряних тривог.

Після чергової атаки на Київ дописи у своїх телеграм-каналах зробили керівник Офісу президента Андрій Єрмак, його радник Михайло Подоляк, а також міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.

- Дещо дивує безвідповідальність деяких людей, які заради переглядів у соцмережах продовжують публікувати фото та відео роботи ППО. Ми постійно кажемо про загрози від таких дій та відповідальність за них. І ці загрози стосуються кожного. Ще раз наголошую: такі дії є шкідливими. Вони несуть загрозу обороноздатності, - написав Єрмак.

Подоляк був більш конкретним і заявив, що йдеться про чиновників ОВА, мерів та інстаграм-блогерів.

- Якими ще словами на 15-му місяці повномасштабної війни потрібно пояснювати кожному чиновнику ОВА, мерам та інстаграм-блогерам, що не можна публікувати роботу ППО, фотографії з місць падіння ракет, перелік об’єктів атаки та ін., - заявив він.

Михайло Подоляк додав, що “попри велику конвенційну війну держава не обмежувала свободу слова та не вводила цензуру, кожен і досі може вільно збирати та поширювати інформацію, яка не несе загрози національній безпеці та обороні”. Але розповсюдження критичної інформації схоже на злочинну недбалість, а у випадку з представниками влади – на зловживання інформацією, до якої у них є доступ ex officio.

- Зрозуміло, що це підвищує активність та цитування. Але ж точно чужі життя не мають бути платою за підвищені індекси цитування. Так само, як справжня «дорослість» – це не про паспортний вік, а про розуміння, що можна робити, а чого робити категорично не треба, - підкреслив радник Єрмака.

Ткаченко звернувся до “громадян, ТГ-каналів та блогерів, які за 16 місяців повномасштабної війни досі не вивчили головні правила безпеки для країни”. Він закликав не знімати й не публікувати роботу ППО, уламки ракет, руйнування після влучань тощо. 

Дописи представників влади були зроблені після чергової ракетної атаки на Київ удень 29 травня. Повітряна тривога лунала у столиці з 11:09 до 12:23. За цей час мер Києва Віталій Кличко повідомив, що вибухи чутно у центрі столиці, уламки ракети впали в Оболонському та Подольському районах. Також він опублікував фото уламків ракети на дорозі.