Завантажити ще

Президент Бразилії відмовився їхати до Росії по запрошенню Путіна

Президент Бразилії відмовився їхати до Росії по запрошенню Путіна

Президент Бразилії Луїс Інасіо Лула да Сілва провів телефонну розмову з російським президентом Володимиром Путіном, під час якої відмовився відвідати Росію. Про це він повідомив у Твіттері.

- Я щойно розмовляв телефоном із президентом Росії Володимиром Путіним. Я подякував йому за запрошення поїхати на Міжнародний економічний форум у Санкт-Петербурзі й відповів, що поки що не можу поїхати до Росії, але підтвердив готовність Бразилії разом з Індією, Індонезією та Китаєм вести переговори з обома сторонами конфлікту у пошуках світу, - повідомив він.

Як зазначив бразильський лідер, він уже обговорював із Китаєм та ОАЕ спільне посередництво у питанні завершення війни Росії проти України. Також так Сілва запропонував сформувати "політичну G20" для роботи в цьому напрямку.

На початку квітня навколо президента Бразилії шумів скандал після його пропозиції, щоб Україна віддала Крим Росії. Луїс Інасіу Лула да Сілва заявив, що світ потребує спокою і закликав Київ відмовитися від тимчасово окупованого півострова. Тоді в МЗС відповіли бразильському лідерові, що Україна "не торгує своїми територіями".