Завантажити ще

Зеленський підписав закони про спрощення проходження військово-лікарських комісій

Зеленський підписав закони про спрощення проходження військово-лікарських комісій
Фото: t.me/V_Zelenskiy_official

Президент України Володимир Зеленський підписав два закони щодо вдосконалення роботи військово-лікарських комісій та питань оформлення документів для лікування військовослужбовців. Про це повідомляє сайт Кабміну, на якому оприлюднено картки відповідних законопроєктів № 9154 та № 9158.

Документ встановлює, що військово-лікарські комісії можуть створюватись при державних та комунальних закладах охорони здоров'я. Раніше такі комісії перебували лише при установах охорони здоров'я Міноборони, СБУ та інших військових формувань, а також Державній службі захисту інформації. При цьому законопроєкт № 9158 полегшує для військовослужбовців оформлення довідки про обставини травми (поранення, контузії, каліцтва).

Також після набуття чинності законів буде спрощено процес оформлення та направлення медичних документів між військовими частинами й закладами охорони здоров'я. Очікується, що законопроєкти знизять черги і приберуть зайву бюрократію під час проходження ВЛК.

Про необхідність таких заходів на засіданні Кабміну говорив також прем'єр-міністр Денис Шмигаль. За його словами, у всіх військових медичних установах, де створено військово-лікарські комісії, мають запустити електронну чергу до кінця місяця. Він зазначив, що Україна й надалі просувається із запровадженням реформи військово-лікарських комісій.

- Вже збільшили їхню мережу та приступили до цифровізації. До кінця травня електронна черга має запрацювати у всіх військових медичних закладах, де створено ВЛК, – сказав Шмигаль. - А "живі" черги та бюрократія мають зникнути раз і назавжди.

У квітні поточного року МОЗ заявило, що військово-лікарські комісії працюватимуть на базі цивільних медустанов за програмою медгарантій. Після цього нардепи ухвалили два законопроєкти, спрямовані на реформування ВЛК. Незабаром в Україні планують збільшувати мережі ВЛК, ввести електронний документообіг, а також запроваджувати сучасні підходи в обслуговуванні.