2 жовтня
Завантажити ще

Членство України в НАТО вирішить проблему ядерного шантажу РФ – депутат Європарламенту

Членство України в НАТО вирішить проблему ядерного шантажу РФ – депутат Європарламенту

Членство України в НАТО є вирішенням проблеми ядерного шантажу з боку Росії. Проміжним інструментом може стати навіть факт рішучого запрошення України до Альянсу. Про це в інтерв'ю інформаційному агентству Guildhall розповіла депутат Європейського парламенту, ексміністр оборони Литви Раса Юкнявічене.

- Звичайно, членство в НАТО було б вирішенням проблеми (ядерного шантажу. – Ред.). Деякі будуть говорити, що не лише членство в НАТО, але й гарантії безпеки з боку ядерних держав також були б вирішенням проблеми. Так говоритимуть ті, хто наполягає на альтернативі членству в НАТО (на гарантіях безпеки для України замість членства в НАТО. – Ред.), - заявила політик.

- Я думаю, що членство в НАТО. Також рішуче слово, що ми запрошуємо Україну, що вона вже «на порозі» в НАТО, - це також підіймає рівень (протидії ядерному шантажу РФ. – Ред.). Коли Швеція та Фінляндія сказали, що вступають до НАТО, хоча процес і затягнувся на рік для Фінляндії та ще довше для Швеції, США та низка інших держав дали свої гарантії. Певний патронаж до вступу до Альянсу, - зазначила євродепутат.

- Ядерний шантаж України – це шантаж усіх нас. Це загроза не тільки Україні, це загроза всім нам(...), - підсумувала Раса Юкнявічене.

Нагадаємо, як повідомило раніше видання El Pais, Північноатлантичний альянс завершує перегляд загальної стратегії протидії російській загрозі та тероризму на тлі вторгнення в Україну й постійних погроз з боку Кремля.

Нагадаємо, 10 квітня Стратегічне командування США розпочало щорічні навчання Global Thunder 23 з ядерного командування та управління. Головна мета навчань – зміцнення ядерної готовності та забезпечення безпечних, захищених та надійних стратегічних сил стримування.

У жовтні минулого року відбулися навчання НАТО з ядерного стримування.

Раніше повідомлялося, що США приватно попередили Росію про наслідки застосування ядерної зброї.

Також Білий дім офіційно заявив, що будь-яке застосування ядерної зброї матиме катастрофічні для Росії наслідки.

Новини по темі: Безпека НАТО Україна