23 вересня
Завантажити ще

На «Рамштайні» обговорять постачання F-16 до України

На «Рамштайні» обговорять постачання F-16 до України
Фото: twitter.com/Espresotveng

25 травня у форматі онлайн відбудеться чергове, 12-те, засідання Контактної групи з надання допомоги Україні ("Рамштайн" ). Як заявив речник Пентагону генерал Патрік Райдер, зустріч буде присвячена посиленню української протиповітряної оборони, наданню боєприпасів та передачі літаків F-16.

Україна готується приймати літаки

- У цій Контактній групі, як і раніше, все розпочнеться з того, що Україна надасть огляд поточної ситуації з безпекою в країні та розповість про свої найнагальніші потреби. Тому я очікую, що наземна протиповітряна оборона і надалі залишатиметься пріоритетною темою обговорення, так само як і боєприпаси для забезпечення здатності вести бойові дії. А потім буде дискусія про підготовку F-16, – розповів речник Пентагону.

За його словами, міністр оборони України Олексій Рєзніков обговорив деталі майбутнього засідання з міністром оборони США Ллойдом Остіном.

Нагадаємо, що питання про західні винищувачі для України обговорюється вже протягом кількох місяців. Після нещодавнього візиту до Великої Британії президент України Володимир Зеленський анонсував створення коаліції літаків, а британський прем'єр-міністр Ріші Сунак пообіцяв підтримати її.

Пізніше Сунак та прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте домовилися, що працюватимуть над формуванням міжнародної коаліції. До неї вже приєдналося кілька країн. Президент США Джо Байден сказав про рішення підтримати коаліцію шляхом навчання українських військових.

Тобто питання про постачання Україні винищувачів F-16 фактично вирішено – Київ може розраховувати на їхнє отримання від західних союзників. Але наразі залишаються неясними терміни постачання, кількість літаків, їхня модифікації та інше.

Союзники дадуть нові системи ППО

А президент України Володимир Зеленський провів засідання Ставки Верховного Головнокомандувача. І вже обговорили комплексну концепцію розвитку нашої авіації з урахуванням переходу на нові типи літаків. Це стосується нової організаційної структури, навчання пілотів та персоналу, необхідної інфраструктури, матеріально-технічного забезпечення та ін.

Міністр оборони України Олексій Резніков також розповів, що на черговому "Рамштайні" союзники обговорять посилення української протиповітряної оборони.

- Зміцнення ППО/ПРО залишається нашим пріоритетом №1. Наземні системи - ПЗРК потужних батарей та ракети до них - незмінно у фокусі. Про це ми говоритимемо з колегами на черговій зустрічі у форматі «Рамштайн» наступного тижня, – повідомив він.

Довідка КП

Контактна група з питань оборони України також відома як «формат «Рамштайн» - міжнародна коаліція, учасники якої надають військову допомогу Україні у відображенні російського вторгнення 2022-2023 років. У роботі групи беруть участь понад 50 країн – усі країни блоку НАТО, більшість держав ЄС та союзники з Африки та Азії.