Завантажити ще

Зеленський підбив підсумки тижня: Світ чує нашу позицію та підтримує боротьбу українців

Зеленський підбив підсумки тижня: Світ чує нашу позицію та підтримує боротьбу українців
Фото: t.me/V_Zelenskiy_official

Президент Володимир Зеленський підбив підсумки плідного тижня та розповів про результати серії міжнародних візитів, запевнивши, що світ чує та підтримує Україну. Про це сказав під час свого вечірнього звернення.

– Світ чує нашу позицію. Захист та гарантії безпеки, повернення всіх наших територій, усіх наших людей, справедливість, реалізація нашої формули світу… Щодо кожного суттєвого для України пункту маємо розуміння світової більшості. І разом нарощуватимемо український потенціал, – сказав Зеленський.

Президент наголосив, що у Хіросімі Україна була почесним учасником роботи «Великої сімки», а українська тематика стала центральною темою для обговорення. Він також зазначив, що дуже плідною була зустріч із американським лідером Джо Байденом.

- Зустріч із лідером Індонезії – змістовно. Зустріч із Президентом Республіки Корея – потенціал для міцних відносин. Зустріч із Прем'єр-міністром Канади Трюдо – дякую, Джастіне, тобі. Спілкувався з лідерами В'єтнаму та Австралії. Окремо та докладно говорили з Прем'єр-міністром Японії – посилюватимемо співпрацю. Була й дуже важлива церемонія та звернення до музею світу в Хіросімі. Наша єдність зі світом, наш захист для українців і наша сила – сила Української держави – буде і найгіднішим шануванням пам'яті наших людей – різних поколінь, чиє життя було зламано та розтоптано російським злом, цією багаторічною тиранією, яка змінює форму, але вбиває все одно жорстоко. Сьогодні – День пам'яті жертв політичних репресій… День пам'яті всіх убитих упродовж років радянського режиму. Не забуваємо, що було, не забуваємо, кого втратили і не забуваємо, що ми маємо бути сильними, - заявив президент.

Раніше Зеленський провів зустріч із американським лідером Джо Байденом у рамках саміту "Великої сімки" в японській Хіросімі. У ході переговорів президент Сполучених Штатів оголосив про новий пакет допомоги нашій країні на суму 375 мільйонів доларів.