19 травня
Завантажити ще

Зеленський про Бахмут: ЗСУ залишаються у місті, у них є важливе завдання

Зеленський про Бахмут: ЗСУ залишаються у місті, у них є важливе завдання
Фото: facebook.com/zelenskiy.official

Збройні сили України продовжують виконувати важливе завдання у Бахмуті. Російська Федерація не контролює місто, незважаючи на гучні заяви. Про це заявив президент України Володимир Зеленський під час прес-конференції.

Як зазначив президент, він чітко розуміє, що відбувається сьогодні у Бахмуті і для чого це відбувається. У той самий час він може ділитися з спільнотою тактичними поглядами наших військових.

- Але ми бачимо, що країна, яка більше за нас у десятки разів, не може нас окупувати і виграти цю війну. І я думаю, ще трошки і ми перемагатимемо... Найскладніше, якби в Бахмуті була якась військова тактична помилка і люди опинилися б в оточенні... Сьогодні вони виконують дуже важливе завдання, сьогодні вони знаходяться в Бахмуті. У яких точках ділитися не буду, але це говорить про те, що Бахмут не охоплений сьогодні Російською Федерацією. Жодних двох тлумачень цього не буде, - зазначив президент.

Під час звернення до народу Японії Зеленський також зазначив, що зруйновані російським вторгненням українські міста схожі на Хіросіму після Другої світової війни. Українці хочуть якнайшвидше відновити свої будинки, як це колись зробили японці.

- Хоча ворог застосовує не ядерну зброю, руїни наших міст, які спалені вщент російськими бомбами та артилерією, схоже, що я щойно тут (у Хіросімі) бачив. Для мене честь тут бути у цьому музеї світу. Дуже дякую за таку можливість, - заявив президент. - Хіросіма змогла відновитись після жахливої трагедії, українці теж мріють відновити зруйновані війною міста та села. Ми мріємо повернути наші території так само, як повернули наші північні території, окуповані Росією. Ми маємо повернути і східні, і південні території. Ми мріємо перемогти та мріємо повернути світ після перемоги.

Раніше заступник міністра оборони Ганна Маляр заявила, що російським окупантам не вдалося взяти в кільце Бахмут на Донбасі, внаслідок чого вони втратили контроль над частиною міста. За її словами, ворогові доводиться оборонятися в частині міста, яка знаходиться під їхнім контролем, оскільки нашим захисникам вдалося взяти Бахмут у оточення.