30 вересня
Завантажити ще

Володимир Зеленський: До війни Україна та Росія провели понад 180 раундів переговорів – перемир'я не працювало

Володимир Зеленський: До війни Україна та Росія провели понад 180 раундів переговорів – перемир'я не працювало

До початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну між Києвом та Москвою було проведено більш ніж 180 раундів переговорів у різних форматах. Про це заявив президент Володимир Зеленський на робочій сесії саміту "Великої сімки" (G7) у японській Хіросімі.

- Свого часу, до 24 лютого, Україна провела з Росією понад 180 раундів переговорів – 183 – у різних форматах щодо припинення агресії. У цих переговорах були важливими міжнародними посередниками, і вони бачили, що Росія не шукає світу. Перемир'я не працювало. Воно тривало сім років, і за цей час загинули тисячі людей, – сказав український президент.

За його словами, на сьогодні ситуація не змінилася, а Росія шукає шляхів для заморозки війни, яку вона розгорнула проти України.

- Зараз нічого не змінилося, окрім того, що ми, захищаючись, значно послабили Росію. Нині вона відверто шукає заморозки війни. Не заради спокою, а заради того, щоб виграти небагато часу, наростити сили та знову вдарити. Той, хто став на шлях терору, сам із нього не сходить, - наголосив Зеленський.

Голова держави нагадав лідерам "Великої сімки" про українську формулу світу. Він підкреслив, що Київ не має наміру сідати за стіл переговорів із РФ доти, доки російські війська не покинуть територію нашої країни.

- Ось чому потрібна наша формула миру та міжнародне право. Україна запропонувала формулу світу Поки російські загарбники залишаються на нашій землі, ніхто не сяде за стіл переговорів із Росією. Колонізатор повинен піти. Але світ має силу, достатню для того, щоб крок за кроком змусити Росію відновити світ. Ми довели це, – зазначив він.

У своїй промові президент повідомив, що формулу світу Україна розробила так, щоб кожен її пункт був підтриманий резолюціями ООН.

- Я хотів сказати вам, що всі ці пункти базуються на цих резолюціях і всі ваші країни у різні роки підтримували та голосували за ці резолюції. Я думаю, що це дуже важливо, – сказав український лідер.

Голова держави зазначив, що Україна знаходить підтримку з цього питання у низці країн світу і має намір продовжити роботу у цьому напрямку. Також президент закликав світових лідерів приєднатись до реалізації української формули світу.