22 травня
Завантажити ще

У МЗС Польщі зажадали від Зеленського вибачень за "Волинську різанину"

У МЗС Польщі зажадали від Зеленського вибачень за
Фото: zn.ua

Варшава досі не отримала вибачень від України за трагічні події на Волині за часів Другої світової війни та чинний президент Володимир Зеленський має взяти на себе більше відповідальності. Про це заявив представник Міністерства закордонних справ Польщі Лукаш Ясіна, повідомляє Onet.

- Президент Зеленський має взяти на себе більше відповідальності як Україна... Вибачитись і попросити, будь ласка, вибачення. Ця формула дуже добре працює у разі польсько-українських відносин, і її досі не вистачає. Ми, поляки, взяли на себе відповідальність як польську державу за злочини, вчинені нашою державою проти українців. З боку України такої відповідальності не вистачає, хоча багато що змінилося на краще, - заявив Ясіна.

На цю заяву вже відреагував посол України у Варшаві Василь Зварич. Він підкреслив, що будь-які спроби нав'язати президенту України чи Україні те, що ми маємо робити щодо нашого спільного минулого, є "неприйнятними та прикрими".

- Ми пам'ятаємо історію, готові до діалогу та взаємного розуміння, і одночасно закликаємо до поваги та виваженості у заявах, особливо у складній реальності геноцидної російської агресії проти українського народу, – написав у своєму Фейсбуці Зварич.

Також дипломат нагадав "формулу справжнього примирення" у відносинах Польщі та України "прощаємо та просимо вибачення", яка передбачає визнання помилок з обох сторін.

Йдеться про трагедію, яка сталася за часів Другої світової війни у 1943 році. Тоді підрозділи УПА скоїли акції масового вбивства поляків. Нині влада Польщі розцінює як геноцид польського народу. За даними Варшави, жертвами трагедії стали близько 35 тисяч людей.