29 вересня
Завантажити ще

США офіційно підтвердили участь у "коаліції винищувачів"

США офіційно підтвердили участь у
Фото: twitter.com/JakeSullivan46

Радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван підтвердив, що Вашингтон приєднається до зусиль інших держав щодо навчання українських льотчиків на винищувачах четвертого покоління, включаючи F-16. Про це Салліван заявив на брифінгу для журналістів у п'ятницю, передає " Європейська правда ".

Салліван нагадав, що США та союзники останніми місяцями зосередилися на наданні Україні коштів та техніки, необхідних для проведення ефективних наступальних операцій цієї весни та влітку. Він вкотре підтвердив, що Штати готові підтримувати українців, поки це буде потрібно.

– Ми надали Україні те, що їй потрібно, на основі тісних консультацій між нашими військовими та їхніми військовими. А тепер ми перейшли до обговорення вдосконалення українських ВПС як частини наших довгострокових зобов'язань щодо самооборони України, – наголосив він.

Салліван підтвердив, що в наступні місяці США та союзники обговорюватимуть, коли та в якій кількості Україна отримає сучасні винищувачі. На запитання, чому США не задовольнили прохання України про F-16 раніше, радник Байдена наголосив, що пріоритетом для Вашингтона була підготовка Києва до контрнаступу та надання відповідних коштів – від танків до бойових машин та реактивних систем залпового вогню та артилерійських боєприпасів. При цьому винищувачі F-16 є частиною цього набору засобів. І президент Джо Байден вказував на те, що для цілей цього контрнаступу можливості F-16 порівняно з усім іншим, про що я говорив, не були першочерговими, додав Салліван.

У п'ятницю, 19 травня, американські ЗМІ повідомили, що Байден під час саміту G7 заявив, що Сполучені Штати Америки підтримують спільні зусилля союзників та партнерів з підготовки українських пілотів на винищувачах четвертого покоління, включаючи F-16. Навчання на винищувачах не відбуватиметься у США, проте американський персонал братиме участь разом із європейськими союзниками та партнерами. Очікується, що навчання триватимуть кілька місяців і можуть розпочатися "найближчими тижнями".