30 вересня
Завантажити ще

Байден прилетів до Японії на саміт G7

Байден прилетів до Японії на саміт G7
Фото: кадр з youtube.com/watch?v=_cQCOIWpVBU

Президент США Джо Байден прибув на американську авіабазу в японському місті Івакуні, розташованому в префектурі Ямагуті, 18 травня. Як повідомляє "Інтерфакс-Україна", американський лідер звідти відправиться до сусідньої префектури Хіросіма, де відбудеться саміт G7.

Перед початком саміту Байден проведе двосторонні переговори з прем'єр-міністром Японії Фуміо Кісідою.  Раніше радник президента США Джейк Салліван повідомив, що на цій зустрічі лідери обговорять широкий спектр питань, зокрема військову, економічну та енергетичну співпрацю.

Напередодні саміту координатор Ради нацбезпеки Білого дому Джон Кірбі заявив, що лідери країн «Групи семи» в Японії зроблять «конкретні кроки для того, щоб посилити ізоляцію Росії».

- Упродовж останніх 15 місяців після вторгнення Росії G7 демонструвала солідарність з Україною, згуртовувала світ на підтримку України та відрізала Путіна від ключових технологій і фінансування по всьому світові,- зауважив представник адміністрації Байдена.

За його словами, рівень солідарності країн «Групи семи» наразі навіть міцніший, ніж минулого року.  

Саміт G7, який об'єднає провідні індустріальні держави, відбудеться з 19 по 21 травня у Хіросімі. Лідери країн обговорюватимуть актуальні питання світового значення та спільні стратегії для розвитку в різних сферах.