29 вересня
Завантажити ще

Екс-голові Верховного суду Князєву та його адвокату повідомили про підозру

Екс-голові Верховного суду Князєву та його адвокату повідомили про підозру
Фото: fakty.ua

Слідчі повідомили про підозру колишньому голові Верховного суду Всеволоду Князєву, який попався на хабарі, а також його адвокату. Про це повідомляє прес-служба Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

- 16 травня 2023 року керівник САП особисто повідомив про підозру голові Верховного Суду та адвоката, викритого на отримання 2,7 млн доларів США неправомірної вигоди, - йдеться у повідомленні.

Обом фігурантам САП вручила підозру за ч. 4 ст. 368 Кримінального кодексу "Підкуп особи, яка надає публічні послуги". Санкція цієї статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від восьми до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна.

Розслідування у справі триває. Також зараз вирішується питання про звернення до Вищої ради правосуддя та Вищого антикорупційного суду.

16 травня силовики затримали голову Верховного суду Всеволода Князєва, який отримав хабар у розмірі 2,7 млн. доларів від олігарха Костянтина Жеваго за рішення суду на його користь. Внаслідок цього Жеваго виграв справу у Верховному суді, що дозволило йому зберегти акції Полтавського гірничо-збагачувального комбінату.

Цього ж дня судді Верховного суду зібралися на екстрене засідання, на якому висловили недовіру Князєву. Зі 142 суддів це рішення підтримали 140. Тепер Князєва усунено з посади голови ВС, але рішення про усунення з посади судді залишається за Вищою радою правосуддя.