25 вересня
Завантажити ще

Зеленський зустрівся із Сунаком у його резиденції під Лондоном, говорили про поставку винищувачів

Зеленський зустрівся із Сунаком у його резиденції під Лондоном, говорили про поставку винищувачів
Фото: REUTERS

Президент Володимир Зеленський обговорив «коаліцію літаків» із британським прем'єр-міністром Ріші Сунаком в рамках візиту до Великобританії. Зустріч відбулася в резиденції  Сунака у Чекерсі неподалік Лондона, пише The Guardian.

- Сьогодні ми говорили про реактивні літаки. Дуже важлива тема для нас, тому що ми не можемо контролювати небо. Я бачу, що найближчим часом ви почуєте деякі, я думаю, дуже важливі рішення, але ми маємо ще трохи попрацювати над цим, - сказав Зеленський.

За словами Ріші Сунака, наразі влада Великобританії не планує відправляти винищувачі F-16 безпосередньо до України. Проте вона веде переговори з іншими країнами, як забезпечити ЗСУ винищувачами.

- Одна річ, яку ми будемо робити відносно скоро, це підготовка українських пілотів [використовувати винищувачі F-16], і це те, про що ми сьогодні говорили, і ми готові реалізувати ці плани у відносно короткий термін, - сказав Сунак.

Сунак пообіцяв передати Україні сотні ракет протиповітряної оборони та ударні безпілотники великої дальності, не уточнивши, які саме.

Володимир Зеленський наразі перебуває із закордонним візитом у Європі. 13 травня він відвідав Італію та Ватикан, 14 травня - Німеччину та Францію, а 15 травня прилетів до Великобританії.