22 вересня
Завантажити ще

Посли ЄС не змогли погодити 11 пакет санкцій проти Росії, переговори перенесли

Посли ЄС не змогли погодити 11 пакет санкцій проти Росії, переговори перенесли
Фото: pixabay.com/

Посли країн Євросоюзу під час зустрічі у Брюсселі у п'ятницю, 12 травня, не змогли досягти домовленостей щодо 11 пакету санкцій проти Росії. Про це повідомляє Рolskie Radio.

Посол Польщі при ЄС Анджей Садось зазначив, що багато пов'язаних із санкціями проти РФ питань дуже складні технічно, тому потребують ретельного експертного аналізу. Водночас він висловив сподівання, що на наступному засіданні санкційний пакет можуть погодити. Також Садось зазначив, що в новому пакеті враховано пропозицію Польщі щодо поширення санкцій на пропагандистів та суддів, які виносять вироки на політичних процесах, а також запровадження обмежень проти транспортних компаній РФ.

- Варшава також закликає заборонити імпорт агропродовольчої продукції із Росії до ЄС. У ситуації, що склалася, ми не бачимо виправдань для продовження дозволу на імпорт російської агропродовольчої продукції, - зазначив він.

Раніше в Європейському Союзі заявили, що, ймовірно, санкції проти Росії досягли своєї стелі. Однак ЄС все ж таки має намір запровадити 11-й пакет санкцій. З початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну європейські країни запровадили 10 пакетів антиросійських санкцій, якими ЄС заблокував майже весь експорт російської нафти, а також продаж технологій, машин та електротоварів. Також запроваджено персональні санкції, заморожено рахунки сотень фізичних та юридичних осіб.