Завантажити ще

Резніков пообіцяв відновити виробництво українських танків "Оплот" для ЗСУ

Резніков пообіцяв відновити виробництво українських танків
Фото: mil.gov.ua

Міністерство оборони замовить в «Укроборонпрому» українські танки «Оплот» для ЗСУ. Про це заявив очільник відомства Олексій Резніков під час візиту до Харківської області, де він оглянув танки.

- Я переконаний, що у танковій коаліції у перших рядах має бути саме український танк, як-от БМ «Оплот». На фронті обов’язково має бути броньований кулак, адже найголовніша цінність – це збереження життя наших захисників і захисниць. Щоб вони могли захищати нас, щоб вони не втрачали своє здоров’я, їм потрібна броньована техніка. Я люблю кухню і музику різних народів світу, але у промисловості я залишаюся промисловим українопротекціоністом. Саме тому ухвалено рішення, що МОУ замовить в «Укроборонпрому» для українського війська «Оплоти, — сказав міністр.

Подробиці угоди Міноборони не розголошує з міркувань безпеки. Частина українських оборонних підприємств, які виробляли складові до вітчизняних танків та іншої бронетехніки, були знищені під час російських ракетних ударів. 

Перший модернізований танк "Оплот" розробило Харківське конструкторське бюро машинобудування у 2008 році. У 2009-му ЗСУ отримала на озброєння один танк "Оплот", і з того часу виробництво було зосереджено на екпорті. Найбільше "Оплотів" має Таїланд, який закупив 49 одиниць по 4,9 млн дол. Українська армія не закуповувала "Оплоти" через їхню вартість, тому що дешевше було модернізовувати наявні танки. У 2017 році тодішній президент Петро Порошенко так пояснював, чому Україна не закуповує для армії танки власного виробництва: "У нас з’являється вибір: або один «Оплот», або десять глибоко модернізованих і капітально відремонтованих Т-64 або Т-80".

Від початку повномасштабного вторгнення ЗСУ отримали на озброєння німецькі танки Gepard, Leopard 1 та Leopard 2, польські Т-72 та PT-91 Twardy (створені на основі радянських Т-72М1), британські Challenger 2. До кінця року ЗСУ має отримати американські M1 Abrams.