17 травня
Завантажити ще

Польський Сенат одноголосно підтримав резолюцію щодо вступу України в НАТО.

Польський Сенат одноголосно підтримав резолюцію щодо вступу України в НАТО.
Фото: The Chancellery of the Senate of the Republic of Poland//wikimedia.org

Польський Сенат ухвалив резолюцію про вступ України в НАТО з одноголосною підтримкою. В документі підкреслюється, що Україна повинна отримати значно більше, ніж було декларовано раніше. Сенатори закликали застосовувати до України ті ж процедури, що й до Фінляндії та Швеції. Про це повідомляє Польське радіо.

В документі також зазначено, що членство в НАТО може забезпечити стабільність та безпеку в регіоні Європи.  

- Ми знаємо, що Україна, протистоячи Росії, захищає Європу і є ключовою ланкою, що захищає континент від агресії зі сходу. Україна сьогодні має найсильнішу армію на континенті з надзвичайним бойовим досвідом. Українська армія швидко переозброюється технікою НАТО та використовує оперативне мистецтво та тактику, що розроблялася десятиліттями серед західних союзників, — йдеться у резолюції.

Згідно з документом, українські захисники мають потребу в реальній підтримці через тіснішу політичну та військову співпрацю з країнами НАТО. Також в резолюції зазначено, що під час майбутнього саміту НАТО у Вільнюсі Україна має отримати "набагато більше, ніж у попередніх заявах про політику відкритих дверей". Вільнюський саміт має стати важливим етапом підготовки України до повноправного членства.

В сенаті Республіки Польщі наголосили, що вступ України в НАТО має бути політичним рішенням — як у випадку Фінляндії та Швеції - результатом стратегічного аналізу викликів і загроз за межами східного кордону Альянсу.

- Якщо Росія переможе Україну, вона не зупиниться на її західному кордоні. Альянс визначив цю загрозу під час торішнього саміту НАТО в Мадриді. Польща, Литва, Латвія та Естонія правильно оцінили російську загрозу. Більшість європейських столиць лише зараз погоджуються з нами, - повідомляється у резолюції.

У Сенаті нагадали, що Фінляндію та Швецію "запросили приєднатися до НАТО за процедурою, яка ніколи раніше не використовувалася".

- І хоча Швеція все ще залишається поза структурами пакту, союзники вирішили, що захищатимуть її. Сенат Республіки Польща закликає країни - члени НАТО застосувати подібну надзвичайну процедуру до України, - йдеться у документі.

Польські сенатори також висловили підтримку вимог країн, що межують з Росією, щодо міцних гарантій безпеки для України та "демонстрації шляху до її членства разом із зміцненням політичних зв’язків між НАТО та Києвом".

Новини по темі: НАТО Польща