30 вересня
Завантажити ще

CNN: Британія поставила Україні крилаті ракети Storm Shadow дальністю 250 км

CNN: Британія поставила Україні крилаті ракети Storm Shadow дальністю 250 км
Фото: commons.wikimedia.org/wiki/User:David.Monniaux

Великобританія поставила Україні кілька крилатих ракет великої дальності Storm Shadow перед очікуваним контрнаступом, повідомив 11 травня CNN. Американський телеканал послався на кілька високопосадових західних чиновників.

Крилата ракета великої дальності Storm Shadow розроблена Великобританією та Францією і зазвичай запускається з повітря. Її дальність становить понад 250 км, це трохи менше від дальності американських ATACMS, про які Україна давно просила.

У Storm Shadow достатньо дальності, щоб завдати удару вглиб території, що утримується Росією, на сході України. Західний чиновник повідомив CNN, що Великобританія отримала від уряду України запевнення, що ці ракети будуть використовуватися тільки на суверенній території України, а не на території Росії. Офіційні особи Великобританії часто робили публічні заяви про те, що Крим є суверенною територією України, описуючи його як «незаконно анексований».

Ракета змінює правила гри з погляду дальності, заявив CNN високопоставлений військовий представник США, і дає Києву можливості, про які він просив із самого початку війни. Наразі максимальна дальність дії зброї, наданої США, для України становить близько 79 км.

На Мюнхенській безпековій конференції в лютому прем'єр-міністр Великобританії Ріші Сунак дав зрозуміти, що Великобританія розглядає можливість відправки Україні зброї великої дальності. Він сказав, що Велика Британія стане першою країною, яка надасть Україні зброю великої дальності.

Це не вперше, коли Великобританія заходить далі за США в озброєннях, які вона готова відправити Україні. Лондон був першим союзником, який оголосив, що відправляє сучасні західні танки в Україну, у січні пообіцявши Challenge 2, перш ніж США оголосили, що нададуть M-1 Abrams.

Раніше цього місяця британський уряд опублікував повідомлення про закупівлю через Міжнародний фонд для України. У повідомленні йшлося, що Великобританія запрошує потенційних постачальників ракет із дальністю 100–300 км.

9 травня представник Пентагону підтвердив, що Україна збила російську гіперзвукову ракету "Кинжал" за допомогою зенітного ракетного комплексу Patriot.