Завантажити ще

ЗМІ: Екс-президент "Мотор Січ" Богуслаєв просить обміняти його Росії

ЗМІ: Екс-президент
Фото: t.me/cxemu

Колишній президент "Мотор Січі" В'ячеслав Богуслаєв, якого підозрюють у державній зраді, просить українську владу обміняти його до Росії. Відповідне звернення, нібито підписане ним, опублікували "Схеми".

- Прошу включити мене до списку на обмін із Російською Федерацією, - йдеться у заяві, адресованій голові ОП Андрію Єрмаку.

Опублікована заява датується 20 березня. Внизу тексту стоїть підпис, який нібито належить Богуслаєву та примітку - "Богуслаєв, пенсіонер, інвалід 1 групи".

Представник Андрій Юсов заявив, що Україна і надалі застосовуватиме всі доступні інструменти для повернення своїх військовополонених і цивільних осіб, які незаконно утримуються, з російського полону. Водночас, коментувати конкретну ситуацію з Богуслаєвим чиновник відмовився.

- Україна й надалі застосовуватиме всі доступні інструменти для того, щоб повертати наших військовополонених і цивільних осіб, які незаконно утримуються, від держави-агресора. Але щодо конкретних кейсів та прізвищ, ми можемо коментувати це лише за результатами, - сказав він у коментарі журналістам.

В'ячеслава Богуслаєва було затримано в жовтні 2022 року в рамках кримінального провадження з незаконного постачання "Мотор Січчю" товарів військового призначення для російської штурмової авіації. Йому оголосили про підозру за ст. 111-1 (колабораційна діяльність) та ст. 111-2 (пособництво державі-агресору) Кримінального кодексу.

1 лютого 2023 року колишньому президентові ПАТ "Мотор Січ" повідомили про нову підозру у сприянні діяльності терористичної організації "ДНР" за співпрацю із заводом на непідконтрольній Україні території. 24 жовтня 2022 року Шевченківський районний суд Києва відправив під варту президента "Мотор Січ". Адвокат підтвердив, що 84-річний Богуслаєв має громадянство Росії.