26 травня
Завантажити ще

В Україні конфіскували активи колаборанта Сальдо та його дружини, але не дочки

В Україні конфіскували активи колаборанта Сальдо та його дружини, але не дочки
Фото: t.me/SALDO_VGA

Вищий антикорупційний суд частково задовольнив позов Міністерства юстиції до Володимира Сальдо про конфіскацію його активів. ВАКС конфіскував частину активів херсонського колаборанта та його дружини, але не конфіскував активи доньки. 

Про це 9 травня повідомили “Центр протидії корупції” та народний депутат від фракції “Голос”, перший заступник голови антикорупційного комітету Верховної Ради Ярослав Юрчишин.

- Суд відмовився конфісковувати майно, яке записано на доньку Ірину, зокрема зарєстроване в Херсоні ТОВ "БЕБКО-АВТО" (мережа автосалонів, яка є дилером автівок Volvo) та зареєстроване в Херсоні ТОВ "КОНКА", яке займається організацією дозвілля, - йдеться у телеграм-каналі ЦПК.

Суд погодився з Мін’юстом в частині конфіскації таких активів Сальдо:

  • готель;
  • апартаменти площею понад 300 квадратів та два паркомісця у Ялті, квартири в Одесі та Херсоні;
  • будинок площею 226 квадратів у Херсоні,
  • автівка Volvo XC90 2020 року випуску;
  • триповерхова будівля у Херсоні;
  • пʼять земельних ділянок у Херсоні;
  • чотири нежитлові приміщення в Херсоні і Криму;
  • 99, 86% акцій ПАТ «КАШТАН», що зареєстроване в Коростишівському районі на Житомирщині. Компанія спеціалізується на видобуванні декоративного та будівельного каменю, вапняку, гіпсу, крейди та глинистого сланцю;
  • 30% акцій ПАТ «ДЕЛЬТА-СЕРВІС» - транспортної компанії, зареєстрованої у Херсоні. 

Останні два активи належать дружині колаборанта Любові Сальдо.

Міністерство юстиції України також просило стягнути в дохід держави активи ТОВ «БЕБКО-АВТО», що зареєстроване у Херсоні. Це мережа автосалонів, яка є дилером з продажу та ремонту автомобілів Volvo. А також активи ТОВ «КОНКА» - херсонської компанії, яка займається організацією дозвілля. 

-  Мін’юсту, очевидно, не вдалось довести зв’язок між цими активами, які належать доньці Сальдо та його партнеру, й самим гауляйтером Херсона, - зазначив Юрчишин.

Апеляційна скарга на рішення ВАКС може бути подана до Апеляційної палати суду впродовж пʼяти днів з дня проголошення рішення, додав народний депутат.

Вищий антикорупційний суд (ВАКС) підсумував, що в дохід держави стягнуто 12 об’єктів нерухомого майна.

Володимир Сальдо - колишній мер Херсону, гауляйтер окупованої Росією частини Херсонської області. Сальдо заочно повідомили підозру у державній зраді, вчиненій в умовах воєнного стану, що обтяжує покарання.

У квітні доньку колишнього гауляйтера Чорнобаївки, яка працювала в окупаційній сільській адміністрації, затримали на Вінниччині.